Günün Tarihi:24 Eylül 2018

 

 

Bilgilendirme Toplantısı


TAMP Sakarya kapsamında Sapanca Kaymakamlığına, İlçe Müdürleri ve İdari Personelin katılımı ile Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü toplantı salonunda ‘Bilgilendirme Toplantısı’ yapıldı.

Afet

İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş ve Şube Müdürü Ömer Baran Cengiz tarafından yapılan bilgilendirme toplantısında, TAMP’ın sözlü ve görsel tanıtımı, ilimizin afetselliği, Sakarya Afet Müdahale Planı ve kaymakamlıkların ‘Destek çözüm’ ortağı olduğu ‘Yerel düzey’ hizmet grubu operasyon planlarındaki görev ve sorumlulukları hakkında bilgiler verildi. Bilgilendirme toplantısında afetler konusuna da değinen İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, can kaybı ve maddi hasarın meydana geldiği 1999 depremini çoğumuz yaşadık, ‘özellikle biz kamu görevlileri olarak afetlerle ilgili bilgi sahibi ve daha hassas olarak, çevremizdeki vatandaşlarımıza da örnek olmalıyız ve onları afetler konusunda bilgilendirmeliyiz” dedi.

Akıllarda kalsın

Kaşkaş, “Öncelikle her an hazırlıklı durumunda olması gereken bir afet çantasının olması gerektiği, işyerinde ve evimizde de mutlaka eşyaların sabitlenmiş olması gerektiğini vurgulayarak Kaymakamlık çalışanlarımızdan gerekli hassasiyeti göstermeleri için bizzat rica ediyorum. TAMP-Sakarya Bilgilendirme toplantılarımız tüm Kaymakamlıklarımız da belli programlar kapsamında devam edecek olup ‘Sakarya Afet Müdahale Planımızın Raflarda Değil Akıllarda Kalması’ amaçlanmaktadır. Toplantıya katılan ilçe müdürlerine ve tüm kaymakamlık çalışanlarına teşekkür ederiz” dedi. 

30 Nisan 2017 , Pazar Bu haber toplam 541 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın