Günün Tarihi:24 Mayıs 2019

Hendekte garip uygulama


Hendek Belediyesi bu kez ilçedeki esnaflar arasında yaptığı farklı uygulamalarla dikkat çekti. Belediyenin sadece Cumhuriyet Meydanı’ndaki iki manava yönelik getirdiği ‘sarı çizgi’ uygulaması tepki gördü.

Başka bir örneği yok

Hendek’in merkezi sayılan Cumhuriyet Meydanı’nda yan yana bulunan iki manava kaldırıma fazla taştıkları gerekçesiyle, belediye tarafından ‘sarı çizgi’ uygulaması getirildi. İlçe de başka örneği bulunmayan bu uygulamanın iki manava yönelik olarak kasıtlı yapıldığı belirtiliyor.

‘Oy istediler, verdik’

Her iki esnafta dükkanlarının önüne sadece 50 santim çıkabildiklerini belirterek, “Sarı çizgiyi taşmayacakmışız. Biz de mecburen uyuyoruz. İki dükkan dışında 50 metre ötedeki manava veya başka esnafa uygulama getirilmedi. Bizden oy istediler verdik. Ama neden böyle uygulamaya gittiler bilmiyoruz. Zaten çok fazla da dışarıya taşmıyorduk” dediler.

Vatandaşlarda şaşkın

 Hendek Belediyesi’nin esnafa yönelik yaptığı uygulamaya yönelik vatandaşlarda şaşkınlık içinde olduklarını ifade ederek, “Esnaf kaldırıma tezgah açmamalı ama bu da herkese eşit olarak uygulanmalı. Belediye ne yapmak istiyor biz de anlamadık. Ama bu durum adı Adalet ve Kalkınma Partisi olan partiye mensup başkana yakışmıyor. Böyle adaletsizlik olmamalı” dediler. 

2 Mayıs 2017 , Salı Bu haber toplam 489 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama