Günün Tarihi:21 Mart 2019

Yavru vatandan ziyaret


Yenilikçi ve ileri teknoloji yatırımlarıyla, sektöründe lider, köklü ve istikrarlı bir kurum olarak dikkat çeken SEDAŞ’ın, SCADA Projesinin ünü sınırları aştı.

Kıb-Tek

SEDAŞ’ın SCADA Projesiyle ilgili yerinde inceleme yapmak ve bilgi almak isteyen  Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-tek) yöneticileri, SEDAŞ’ın SCADA kumanda merkezinde misafir edildi. SEDAŞ SCADA kumanda merkezi, son sistem teknolojik alt yapısı ve milyonlarca veriyi anlık analiz edebilme kabiliyeti, akıllı şebeke alt yapısı, dağıtım faaliyetine ait fonksiyonel işlemleri yapabilme özellikleri ile dikkat çekiyor. Bu anlamda SEDAŞ pek çok teknik heyete  kapılarını açmaya devam ediyor. SEDAŞ’ın SCADA kumanda merkezi bu defa da Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-tek) Yöneticileri ve beraberindeki heyeti ağırladı.

 

Komuta merkezi

SEDAŞ’ın 40 Milyon TL yatırım yaptığı SCADA projesini, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu yöneticileri yerinde incelerken, Kıb-tek heyetine, SEDAŞ Şebeke Yönetimi Grup Müdürü Gökmen Hasançebi tarafından bilgi verildi. Elektrik Mühendisleri ve üst düzey yöneticilerin iştirak ettiği inceleme gezisinde Kıbrıs’tan gelen heyet,  SCADA komuta merkezinde gözlemde bulunurken,  SEDAŞ’ın, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce’deki yaklaşık 20 bin kilometrekarelik faaliyet alanında, 34 bin 500 Volt seviyesinde (OG) orta gerilim elektrik şebekesindeki enerji durumunu uzaktan izleyebildiğini, gerektiğinde kumanda edilebildiğini gördüler. 

4 Mayıs 2017 , Perşembe Bu haber toplam 557 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın