Günün Tarihi:23 Ekim 2018

 

 

11 mahalleye 11 milyonluk yatırım


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Sapanca’nın yüksek kesimlerinde yer alan mahallelere daha sağlıklı ve daha bol içmesuyu ulaştırmak amacıyla başlatılan iki projenin tamamlandığını açıkladı.

11 mahalleye

Dr. Rüstem Keleş, “Sapancalı hemşerilerimizin musluklarına Akçay Barajı’nın bulunduğu havzadan yeni inşa ettiğimiz hat ile daha kaliteli içmesuyu ulaştırıyoruz. İlçemizin yüksek kesimlerinde yer alan mahallelerimiz için de hayata geçirdiğimiz önemli projeleri bir bir tamamlıyoruz. Bölgedeki 11 mahallemize artık daha sağlıklı ve daha bol içmesuyu ulaştırıyoruz” şeklinde konuştu.

 

11 milyonluk yatırım

Sapanca’da 11 mahalle için entegre bir içmesuyu ağı kurduklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimizin 16 ilçesinde hayata geçirdiğimiz entegre içmesuyu projeleri ile Sakarya’yı içmesuyu ağları ve su kaynakları ile çevreliyoruz. Sapancamızın yüksek kesimlerinde yer alan 11 mahallemiz için yaklaşık 8 milyonluk yatırım ile 80 kilometre içmesuyu hattı ve 2 adet içmesuyu deposu inşa ettik. Ayrıca Akçay Barajı’nın bulunduğu havzadan 7 kilometrelik çelik isale hattı inşa ederek 80 kilometrelik hatta entegre ettik. İki projede tamamlandı” ifadelerini kullandı.

 

Akçay’ın suyu Sapanca’da

Projelerinin maliyetinin 11 milyon lira olduğunu dile getiren Dr. Rüstem Keleş, “Memnuniye ve Dibektaş’taki depolarımıza su ulaştırdık. Ekiplerimiz şu anda gerekli testleri gerçekleştiriyor. Testlerin tamamlanmasıyla önümüzdeki günlerde hatta su vereceğiz. Vatandaşlarımızın musluklarına Akçay havzasından temin ettiğimiz kaliteli içmesuyu ulaşacak. Sakarya en iyisini hak ediyor. Biz de SASKİ olarak önemli projeleri hayata geçirerek dünyanın en kaliteli sularından birini hemşerilerimizin musluklarına ulaştırıyoruz” dedi. 

6 Mayıs 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 523 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın