Günün Tarihi:23 Nisan 2019

‘Yılbaşına uzatılsın!’


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesine faaliyetlerini sürdüren ve çoğunluğunu beyaz eşya ve mobilya sektör temsilcilerinin oluşturduğu 8., 9., ve 26. Meslek komiteleri aylık olağan komite toplantılarında ÖTV ve KDV indirimi uygulamasını değerlendirdile

Eylül sonuna

İlimizde mobilya ve beyaz eşya sektörünü SATSO bünyesinde temsil eden 8., 9. ve 26. Meslek komitesi aylık olağan toplantılarını gerçekleştirdi.  Toplantıların ana gündem maddesini piyasayı canlandırmak için 3 Şubat'ta hayata geçirilen Katma Değer Vergisi (KDV) ve Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimlerindeki süre uzatımının etkileri oluşturdu. Mobilya ve beyaz eşyadaki KDV ve ÖTV indirimini eylül ayı sonuna kadar uzatılmasının sektörün canlanması açısından önemine değindiler.

Yaz aylarında

ÖTV ve KDV indiriminin tüketicinin ertelediği satın alma kararını öne çektiğini belirten komite üyeleri, indirimin devam etmesinin özellikle yaz aylarında yeni ev kuracaklar açısından tüketimin daha da artmasına olanak sağlayacağını ve dolayısıyla tüketimin ithalata gitmeyerek Türkiye'de kalacağını pazarın canlandığını ifade ettiler.

Yıl sonuna kadar

SATSO 8., 9. ve 26. Meslek komiteleri mobilya ve beyaz eşya sektöründeki indirim süresinin yıl sonuna kadar uzatılmasının pazarı büyütmeye devam edeceğini de belirterek ülke ekonomisine olumlu katkılarının başladığını ve ilerleyerek devam edeceğini ifade ettiler.

Toplantılarda konuşan komite üyeleri “Hükümetimize ticareti canlandırmak adına bu iki büyük sektörde yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyoruz. Nezdimizde büyük bir memnuniyetle karşılandı.” İfadelerini kullandı. 

9 Mayıs 2017 , Salı Bu haber toplam 567 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama