Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

İHA ikinci oldu


Sakarya Üniversitesi İnsansız Hava Araçları Topluluğu üyelerinden oluşan “Sakateam” takımı, Türk Hava Yollarının sponsorluğunda gerçekleştirilen 6’ncı Bursa Bilim Şenliği’nde düzenlenen yarışmada ikinci oldu.

Döner Kanat

39 takımın başvuru yaptığı “İHA (insansız hava aracı) Döner Kanat” kategorisindeki yarışmada hazırladığı tasarım raporuyla en yüksek puanı alan Sakateam takımı, boş uçuş, yük taşıma ve yük bırakamadan oluşan 3 görev uçuşunu başarıyla gerçekleştiren tek takım olarak yarışmayı tamamladı.

Görev uçuşu

Akademik danışmanlığını Yrd. Doç. Dr. Levent Çallı’nın yaptığı, Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümünden Muhammet Ali Ateş, İsmail Suleimanov, Sena Okuşluk, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden Gürkan Türk ile Makine Mühendisliği bölümünden Eyüp Cellek’ten oluşan Sakateam, başarılı görev uçuşları ve raporda gösterdiği başarı sonucunda Döner Kanat kategorisinde ikincilik elde etti. Takım üyeleri, yarışma sonunda ödüllerini Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin elinden aldı.

11 Mayıs 2017 , Perşembe Bu haber toplam 531 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın