Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

Önce kendimizi eğitmeliyiz!


Aile Eğitimi Kursları Macera Park’ın ev sahipliği yaptığı kapanış programı ile sona erdi. Programda konuşan Kıroğlu, Çocuklarımızı eğitmeden önce anne ve babalar olarak kendimizi her açıdan eğitmeli ve eksikliklerimizin farkına varabilmeliyiz” dedi.

Keyifli bir gün

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Aile Eğitimi Kursları sona erdi. Macera Park’ın ev sahipliği yaptığı kapanış programında kursiyer aileler çocuklarıyla birlikte keyifli bir etkinlikte bir araya geldi. Eylül ayından itibaren haftanın 5 günü devam eden eğitimlerde veliler 3- 6 yaş, 7 – 11 yaş ve 12 – 18 yaş arasındaki çocukların yetiştirilmesi konusunda geniş kapsamlı eğitimler aldı.

Olası sorunlar

Aile Eğitim Kurslarının işlevine değinen Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu, “Aile kurumunu güçlendirmek ve sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla düzenlediğimiz bu kurslarla ailelerimize çocuk yetiştirmede karşılaşılabilecek olası tüm sorunları çözmeye yönelik bilgiler sunmayı amaç edindik. Biliyoruz ki çocuklarımızın sağlıklı ve ahlaklı iyi birer yetişkin olması bizlerin iyi ebeveynler olmasına bağlıdır. Çocuklarımızı eğitmeden önce anne ve babalar olarak kendimizi her açıdan eğitmeli ve eksikliklerimizin farkına varabilmeliyiz. Her dönem birey ve toplum için öncelikli bir konumda olan aile kurumu Büyükşehir Belediyesi olarak bizimde öncelikli konularımız arasında yer almaktadır” diye belirtti.

11 Mayıs 2017 , Perşembe Bu haber toplam 603 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama