Günün Tarihi:23 Nisan 2018

 

 

‘Yerli cep telefonuna talibiz’


SATSO Meclisi ve 31 Meslek Komitesi Üyesi Behlül Bayrak, yaptıkları çalışmalar kapsamında Ankara’ya sundukları öneri de yerli yazılım ve cep telefonu üretimine il olarak talip olduğumuzu belirtti.

‘Milli yazılım üretmeliyiz’

Bayrak, “Bilişim anlamında çok geride değiliz ama, kendimize ait yazılımları daha çok geliştirmeliyiz. Yani milli yazılımlar üretmeliyiz. Yine Ankara’ya ulaştırdığımız önerilerden biri de şu, komite olarak milli bir haberleşme ağının kurulması için çalışmaların başlamasını istiyoruz. Yurt dışındaki ülkelere bağlı kalmadan haberleşebileceğimiz kendimize ait yazılımları geliştirebileceğimiz platformlar için TEKNOKENT’lerdeki Ar-Ge çalışmalarının desteklenmesini istiyoruz” dedi.

 

‘Sakarya bunu yapar’

SAÜ bünyesindeki TEKNOKENT’ten bu konuda büyük destek gördüklerini belirten Bayrak, “TEKNOKENT’in yaptığı Ar-Ge çalışmalara nihayetinde ülkemizde üretilecek ilk yerli yazılım ve üretim cep telefonu için Sakarya taliptir. Sakarya’nın Türkiye’nin Silikon Vadisi olması için hem yazılım, hem bilişim sektöründe üzerimize ne düşerse fazlası ile yaparız. Sakarya’da bu enerji ve potansiyel var” dedi. 

14 Mayıs 2017 , Pazar Bu haber toplam 615 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ