Günün Tarihi:21 Mart 2019

‘Her zaman sizin yayınızdayız’


Sakarya KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, yüreği insan sevgisiyle dolu hemşirelerin çok değerli ve kıymetli olduklarını dile getirerek “Hemşirelerimizin sadece bugün değil her zaman yanındayız.” dedi.

Törene katılım

12 Mayıs Hemşireler Günü Hendek Devlet Hastanesi’nde düzenlenen programla kutlandı. Programa, Kaymakam Orhan Burhan, Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Hasan Bektaş, Başhekim Op. Dr. Celalettin Akyol, hastane yönetimi, hekimler, hemşireler ve hastane personeli katıldı.

 

Sağlık alanında

Kaymakam Orhan Burhan, kutsal bir görevi yerine getirerek insanların derdine derman olmak için canla başla çalışan sağlık çalışanları ve hemşireleri kutladı. Başhekim Op. Dr. Akyol,  hemşirelik mesleğinin hekimlik kadar kutsal bir meslek olduğunu belirterek, sağlık alanında hemşirelerin vazgeçilmez olduğunu dile getirdi. Özveriyle çalışan hemşirelerin çok daha iyi imkanlarda çalışmasını arzuladıklarını dile getiren Akyol “Tüm hemşirelerimizin günü kutlu olsun.” dedi.

 

Kutsal meslek

Hemşirelerin hastaya dokunan kişiler olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Sakarya KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, “Yüreği insan sevgisiyle dolu, fedakârlık, sabır, anlayış, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran Hemşirelik onurlu ve kutsal bir meslektir. Hemşirelerimizin, sadece hemşireler gününde değil, her zaman yanlarındayız” dedi.

 

Göz dolduran

Sağlam, “Önce İnsan’ diyerek halkla hizmeti ilke edinmiş, insanların sağlıkları adına önemli ve kutsal bir görevi ifa eden, bu yüce mesleğin mensubu bütün fedakâr, cefakâr hemşirelerimizin Hemşireler Günü’nü kutlayarak, hayatlarında başarılar dilerim.” diye konuştu. Program sonunda hizmetleri ve performanslarıyla göz dolduran hemşire ve sağlık çalışanlarına plaket verildi. Programın ardından hastane içerisinde düzenlenen yemekte hemşireler ve hastane personeli bir araya geldi. 

15 Mayıs 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 1114 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın