Günün Tarihi:22 Ağustos 2019

Tarih üzerinde konser


Doğa ile Müzik Her Yerde etkinliğiyle tarihi Justinianos (Beşköprü) Köprüsü üzerinde Doğa Koleji öğrencileri muhteşem bir konser verdi.

Müzik şöleni

İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan okunmasının ardından başlayan programın açılış müziğine eşlik dans gösterileriyle devam ederken, öğrencilerin birbirinden güzel şarkı ve türküleri bireysel ve grup performanslarıyla seslendirirken, dinleyiciler hep bir ağızdan öğrencilerin parçalarına coşkuyla eşlik etti.

 

Sahip çıktılar

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen konserin asıl amacı Sakarya’da tarihi mirasın tanıtımına katkıda bulunmak ve korunmasına yardımcı olmak. Doğa Koleji, doğa ile müzik her yerde etkinlikleriyle tarihi bölgelerde çeşitli müzik organizasyonları gerçekleştirerek tarihi eserlerin korunmasına katkı sağlıyor. Doğa Koleji tarihi köprü üzerindeki konser programını geleneksel hale getirerek her yıl Mayıs ayında konserlerini sürdürecek.

 

Yoğun katılım

Geçen yılda yoğun katılımla gerçekleştirilen programa bu yılda büyük ilgili gördü. Yaklaşık 250 kişilik veli ve misafire ev sahipliği yapan tarihi köprü üzerindeki konser, civar semtte oturanlardan da büyük ilgi gördü. Tarihi köprü üzerinde ilk kez geniş katılımlı ve organizasyonlu bir etkinliğe imza atan Doğa Koleji köprünün tanıtılmasında ve çevre düzenlemesin büyük katkı sağladı. 

17 Mayıs 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 846 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama