Günün Tarihi:17 Eylül 2019

Gaz kesmek yok


Toçoğlu ve Gürses aynı noktada birleşip İkinci Ligi direk geçmek istediklerini söyledi

Aynı hızla

Birinci Lige

çıkmanın

mücadelesini

vereceğiz

Toçoğlu; “Sakaryaspor’a yeni bir tesis yapma hayalimiz var. Basketbol Takımımıza da bir tesis yapacağız” derken, Kulüp Başkanı Gürses ise şampiyonluk sözlerini tutmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. 

         İşte dün sabahki

toplantının içeriği

Toçoğlu; “Kazandık ve şampiyon olduk. Başarı hikâyesinde en büyük rol futbolcularımızındır. Yönetimimiz süreci çok güzel götürdü. Önemli kurumsallaşma adımları attılar. Yönetimden hiç çatlak ses çıkmadı.

Bu bütünlük sağlamak açısından güzel oldu. Futbolcular ve teknik heyet bir aile havası oluşturunca başarı da geldi. Ne yedek kalanlar, ne takıma giremeyenler sorun çıkarmadı. Birbirlerini desteklediler. Takımımız bugünlere geldi. Bundan sonra önümüze bakacağız” dedi.

Seyircimiz

         itici güç oldu

Başkan Toçoğlu; ” Osman Özdemir göreve başladığında kaybedilmiş bir şey yok şampiyon olacağımızı söyledim. Şampiyonluğumuz sıradan değil. Efsane bir takımın 3ncü Ligde olması hepimizi üzüyordu. Belli aşamalardan geçtikten sonraki üç yılı boşa geçmiş saymıyorum. Bu yıllardan sonra İsmail Gürses bir liste hazırlayıp taşın altına elini sokacağını söyledi. Bende kendilerine destek sözü verdim” diye konuştu.

         Mahcup

olmadık

Taraftara ve şehre karşı mahcubiyet yaşamadıklarını söyleyen Toçoğlu; ”Nitekim futbolcu kardeşlerim de şehri mahcup etmediler. Şehre bu kadar mal olmuş bir sosyal sorumluluğun belki çoğumuz farkında değildik. Olimpiyat Stadyumu’nda 35 binden fazla taraftarımız vardı. Meydanlar doluydu. Seyircimiz bu işin vurmadan, kırmadan yapılabileceğini gösterdi. Tamamen takıma odaklanarak büyük itici güç oldular. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Desteğe devam

         edeceğiz

Bu ligde kalıcı olmaya niyetlerinin olmadığını vurgulayan Başkan Toçoğlu, “Şartlar ne olursa olsun bu lige alışmamalıyız. Bu işler parayla olan işler. Şehrin dinamiklerini bugüne kadar harekete geçiremedik. İnşallah bu son gelişmeler onları harekete geçirecektir. İnsanları bu işin içerisine dâhil etmemiz lazım. Bu noktada ümitliyim. Beni ön plana çıkarıyorlar ama yükümlülüğün önemli bir kesimini de yönetim üstlendi” dedi.

İki de iki yapmak

en büyük beklentim

Futbolun yanı sıra bu bütünlükle hep beraber yola devam etmek istediklerini vurgulayan Toçoğlu; “Bu lige alışmadan bir üst lige çıkmak için Büyükşehir olarak maddi manevi ne gerekirse yapacağız. Baskette de iki maçı kazandık. Cumartesi günü Eskişehir maçını alırsak büyük ölçüde yolu tamamlamış olacağız. Sakaryaspor ve Basketbol Takımımız şehrin marka değerine katkı sağlayacak. Biz basınıyla, yöneticisiyle, seyircisiyle, sporcusuyla bir bütünüz” ifadelerini kullandı.

Sorumluluğumun

         farkındayım

Başkan Toçoğlu, “Önümüzdeki yıl büyük ihtimalle maçlarımızı yeni stadımızda oynayacağız. İsmail Gürses’in belirttiği borçlar sigorta ve mali borçlar. Bunlarla ilgili karar hükümetin alacağı karardır. Bu anlamda borcu olmayan hiçbir takım yok. Bizim odaklanmamız gereken kısım transfer ettiğimiz arkadaşlarımıza taahhütlerimizi tam olarak yerine getirmek. Tesisleşme noktasındaki sorumluluğumun farkındayım” dedi.

Tesislerimiz

Mera Vasfında

Rüstemler Tesislerinin mera vasfında olduğunu belirten Toçoğlu,” İnşa için izin alma meselesi zor ama yeni çıkan yasalarla bu iş kolaylaştı. Araziyi Büyükşehir adına alıp kulübümüze tahsis etmeyi düşünüyoruz. Benim hayalimde Sakaryaspor’un biraz daha şehir dışında, daha havadar, kendisine has bir tesise sahip olması var. Hükümetimiz yeni stadyuma 125 milyon lira harcayarak gerekeni yaptı” diye konuştu.

Gücümüzü

siyasetten alıyoruz

Sözlerine “Üst liglerde daha başarılı olabilmek için ciddi bir maddi desteğe ihtiyacımız olacak. Bu konuda hep birlikte el ele vererek çalışmalar yapacağız” şeklinde devam eden Başkan Toçoğlu; “Lige yeni stadyumda başlayacak olmamız büyük avantaj. Bazen yeni stadyuma dönük eleştirileri de alıyoruz. Bunda sıkıntı yapacak bir şey yok. Her şeye olumlu bakmak durumundayız. Yeni Stadımız gayet güzel. Bu stat vesilesiyle inşallah Sakaryaspor’a destekler alacağız” şeklinde konuştu.

         Yeni yer    

bulunsun

“Eksikler yavaş yavaş gideriliyor” diyen Toçoğlu; ”Stadımız yapıldı, salonumuz tamam, tesislerimiz var. Yeni yer bulunsun, Sakaryaspor’a yeni tesis yaparım. Bunların hepsi hükümetimiz ve devletimiz sayesinde oluyor. Biz 99’da işçilerin maaşını ödeyemeyen Belediyelerdik. O günleri unutmadık. Bu pozitif havayı sürdürmemiz lazım. Milletvekillerimiz mecliste yoğun çalışıyor, gelemediler ama hepsi beni arayıp tebrik ettiler. Sosyal medyadan paylaşımlarda bulundular. Biz gücümüzü siyasetten alıyoruz. Başka türlü bu hizmetlerin yapılması mümkün mü? Bu havayı bozmayalım” dedi.

İsmail Gürses’in

açıklamaları

Sakaryaspor’da daha önce de hemen hemen aynı ekiple görev yaptıklarını hatırlatan Kulüp Başkanı İsmail Gürses: “2011 yılında Halit Evin Başkandı. PTT 1nci Lig’e takımı çıkardık. Şampiyon olduktan sonra bazı şahıslar prim konusunda futbolcularla yönetimi karşı karşıya getirdi. İlk maçtan itibaren yönetimi eleştirmeye başladı. Hâlbuki o yönetim kayyum ile gelmiş ve imkânsızlıklarda başarıyı elde etmişti” dedi.

Helal etmiyorum

Sakaryaspor’u bu duruma Şaban Yıldırım’ın düşürdüğünü söyleyen ve hakkını helal etmediğini ifade eden Gürses; ” Biz bu kumpaslara dayanamayıp 9ncu haftada görevi bıraktık. Sakaryaspor düşüşe geçti. Yine kulübü çıkışa geçiren biz olduk. Sakaryaspor’un bugünlere gelmesinin tek sebebi Şaban Yıldırım’dır. İçimizdeki Sakaryaspor sevgisi asla kaybolmadı. Geçen sene de başarı gelmeyince 4-5 arkadaş ile istişare toplantısı yaptık” şeklinde konuştu

Kongre öncesi

görüştük

Gürses; ”Büyükşehir Belediye Başkanımızla kongre öncesi görüşerek kendimiz bir liste oluşturduk. Çalışmaya başladık. 21 Mayıs’ta 1 yıl olacak. Kendi iş yerime bu bir yıllık süreçte 10 kere dahi gitmedim. Herkesten önce kulübe geldim. Takımın oluşturulmasında 7-8 haftalık süreçte İsmail Cem Cambaz ve Sportif Direktör olarak Özcan Kızıltan büyük katkı sağladı” dedi.

En büyük

mirasımız

Gürses; “Şehrin beklentisi ve bizim verdiğimiz söz ANKA kuşunun küllerinden doğma hikayesiydi. ‘Diriliş Yılı’ dedik. Sözlerimizi tutmamız gerekiyordu. Birçok hoca ile görüşerek bir değişikliğe gittik. Bayram Bektaş ile el sıkıştık ama olmadı. Tuncay Şanlı ikinci dönem bizde futbol oynayacaktı. O gün bir risk alarak değişiklik yaptık ve takımın başına getirdik. Kendisi iyi çalıştı ama kan tutmadı. Başarılı olsaydı belki uzun yıllar teknik direktör ihtiyacımız olmazdı” ifadelerini kullandı.

         Özdemir ismi

kafamızdaydı

İsmail Gürses; ”Tuncay hocamızdan sonra Osman Özdemir ismi kafamızda belirdi. Telefonla gerekli irtibatı sağladık ve yola çıktık. Kendisini anlatmamıza gerek yok. Kazandığımız başarı da emeği büyük. Sonuçta kupayı aldık. Şampiyonluk sözümüzü tutmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Olimpiyat Stadyumu’na 35 binden fazla taraftarımız geldi. Türkiye’de bu kadar seyirciyi farklı bir şehre taşıyacak başka bir takım yok. Taraftarımız büyüklüğünü gösterdi” şeklinde konuştu.

İskeleti mutlaka

muhafaza edeceğiz

Verdiği çekleri geri almak için kulübe dava açanların olduğunu söyleyen Gürses, “Çoluğumuzun çocuğumuzun rızkını Sakaryaspor’a mı yedireceğiz diyenler oldu. Yola çıktığımızda yalnız olduğumuzu biliyorduk. Başkan Toçoğlu bizlere verdiği taahhüdü yerine fazlasıyla getirdi. Sakaryaspor demek Zeki Başkan demek. Zeki Başkanımızı sırtımızda taşımamız gerekiyor. Bugün itibariyle Türk futbolunda bütün futbolcular Sakaryaspor’a gelmek için can atıyorlar”  dedi.

Tabi ki borcumuz var

Sporcularımıza, sadece şampiyonluk primi olarak toplam 1 buçuk milyon liralık borcumuz var. Takımı Süper Lig’e çıkarınca borcumuz kalmaz. Bir iskeletimiz var. Onu muhafaza ederek gerekli hamlelerle üst lige çıkacağız. Yeni Stadımızda koltuk montajı başladı. Durmak yok yola devam” diyorum ve ikinci ligi de takılmadan bu kadro ile geçeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Penaltıları düşünmedik

Talha Mayhoş; “Zeki Başkanımı ufaklığımdan beri tanırım. Futbolu bu kadar seven bir başkanımız olduğu için çok şanslıyız. Birlik beraberlik içerisinde çok iyi bir ortam oluştu. Başarı geldikçe herkes ortam içine girdi. Bu kaçınılmaz bir başarıydı. Hocamız geldiğinde ben borcumu ödemek için geldim” dedi.

Tek sebebi Sakaryaspor

“Sakaryaspor sadece Süper Lig’e yakışıyor. Ben geçen sene şampiyon olmama rağmen iki lig aşağıya indim. Tek sebebi Sakaryaspor’dur. Tüm arkadaşlarım bu formayı giymek isteyen insanlardı. Şampiyonluğu yaşamak inanılmaz bir duygu. Bugünler hep hatırlanacak. Bu yıl benim için büyük bir anı oldu. 50 artılı hedefler asla küçümsenmemeli. Bundan sonrada hızlı bir şekilde ligleri tırmanacağız”

İnançla hareket ettik

Başkan Toçoğlu’na teşekkür ederek konuşmasına başlayan Fikret Topaloğlu;  “İsmail Gürses geçen sezondan takımda bir tek beni tuttu. Çok büyük bir iş başardık. Sakaryalı genç kardeşlerim dışında takımda tek benim kalmam büyük gurur. İlk kez bir araya gelen bir ekip vardı. Sezona iyi başladık. 3 tane hoca gördük. Bu şekilde inançla hareket edip, başarıya ulaşmak kolay değil” dedi.

Görevimizi yerine getirdik

“26 arkadaş olarak takımın ipi göğüsleyeceğine hep inandıklarını söyleyen Fikret; ”Toplantılarda yöneticilerimiz bizlere inançlarını ifade ettiler. Bu birlik ve beraberlikle ipi göğüsledik. Büyük başarı yakalayarak şampiyonluğu şehre getirdik. Allah’ın izniyle hedeflerimiz doğrultusunda istenen yere geleceğiz. Burada bütün herkese büyük görev düşüyor. Üzerimize düşeni en güzel şekilde yerine getireceğiz” diye konuştu.

------------------------------------

--------------------------------------------

Büyükşehir’de  

tek hedef; Süper Lig     

Astra Group Büyükşehir Basketbol Takımı, final grubu 2nci maçında Acıbadem Üniversitesi’ni 77-81’lik skorla mağlup ederek 2’de 2 yapmayı başardı. Büyükşehir’de Kerem Gönlüm ve Hakan Yapar attıkları 19 sayıyla galibiyette büyük rol oynadı.

Final grubu

Astra Group Sakarya Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, final grubu 2nci maçında, önceki gün Acıbadem Üniversitesi ile karşılaştı. Büyükşehir, İstanbul Acıbadem Üniversitesi Spor Salonunda oynanan mücadeleye, Lazeric Jones, Calvin Harris, Kerem Özkan, Hakan Yapar ve Kerem Gönlüm ilk 5’i ile çıktı.

Kerem ve Hakan’dan

19 sayı geldi

Maçtaki mücadelenin son periyodu çekişmeli dakikalara sahne olurken, skor üstünlüğü birçok kez el değiştirdi. Son periyotta rakibini yakalayarak öne geçen Büyükşehir, sahadan 77-81’lik skorla galip ayrıldı. Büyükşehir’de Kerem Gönlüm ve Hakan Yapar 19 sayı atarak galibiyette önemli rol oynadı.

         Es Es ile kritik maç

Hazırlıklarını Cumartesi günü Atatürk Spor Salonunda oynayacağı Eskişehir maçı için yapan 12 Dev Adamda moraller iyi. Taraftarının desteği ile zor maçları kolay kazanan devler, Eskişehir’i yenerek üçte üç yapıp şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj elde etmek istiyorlar.

--------------------------

 

 

18 Mayıs 2017 , Perşembe Bu haber toplam 748 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU