Günün Tarihi:19 Şubat 2019

45 yıl sonra buluştular


İlki geçtiğimiz yıl yapılan Akyazı Lisesinin 1973 yılındaki ilk mezunlarının ikinci buluşması Batakköy Mahallesindeki Semazen Tesisleri’nde gerçekleşti.

70 arkadaş

Akyazı Lisesinden mezun olduktan sonra hayata atılan ve bugün yaşları altmışı aşmış ve yurdun çeşitli bölgelerinde değişik alanlarda ve mevkilerde yaşamlarını sürdüren 70 sınıf arkadaşı, 45 yıl sonra bir araya gelerek unutamayacakları bir gün yaşadı.

 

Renkli görüntüler

İlk mezunlardan Emekli Albay Sadi Yılmaz, Hikmet Vardar ve Mehmet Birinci tarafından organize edilen ve yapılan çağrıya eş ve yakınları ile birlikte katılan sınıf arkadaşları, birbirlerini karşılarken renkli görüntüler oluşturdu.  Buluşmada Evliya Parlak, Adil Ülgen, Sevim Türemen, Korkut Baykut, Mithat Taşdemir, Ünzile Çotur ve Kenan Certel olmak üzere o yıllar okulda görevli kalabalık bir öğretmen gurubu da katıldı

 

Çocukluk yılları

Aralarında eski Vali Saim Çotur, MHP Milletvekili Zihni Açba, emekli albay, binbaşı, devletin değişik kademelerinde görev yapan bürokratlar, iş adamları olan bu kişiler bir günlüğüne de olsa her şeyi bir yana bırakıp çocukluk yıllarını doya doya yaşadılar. Buluşmada yemeklerin yenilmesinin ardından Emekli Albay Sadi Yılmaz’ın konuşması ile başlayan sohbet, öğretmenler ve öğrenciler söz alarak duygularını ifade ettiler. Birlikte söylenilen eskimeyen türküler ile arkadaşlar yine buluşma kararı aldı.

19 Mayıs 2017 , Cuma Bu haber toplam 749 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın