Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

GENÇLİK BAYRAMI KUTLANDI


19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Sakarya Atatürk Stadyumu’nda coşkuyla kutlandı.

Çelenk koyuldu

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları ilk olarak Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün Demokrasi Meydanına çelenk koyması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Meydanındaki çelenk sunma programın ardından etkinlik Sakarya Atatürk Stadyumunda devam etti.

 

Stadyumda tören  

Burada gerçekleşen programa Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, İl Garnizon Komutanı Sabahattin Kalkan, Baro Başkanı Zafer Kazan, İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, vali yardımcıları, gaziler ve öğrenciler katıldı.

 

Barış, güven ve huzur

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan kutlamalarda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel bir konuşma gerçekleştirdi. Çelikel,19 Mayıs'ın Türk milleti için önemli bir tarih olduğunu söyledi. Bu tarihin, düşman işgaline karşı Anadolu'nun her köşesinde yükselen istiklal ruhunun adeta kıvılcım aldığı bir gün olduğunu ifade eden Çelikel,"Bu tarih bugün barış, güven ve huzur içinde yaşadığımız Türkiye'nin inşasında ilk tuğlanın konduğu gündür” dedi.

 

Ortak değer

Çelikel, “19 Mayıs 1919 günü milletimizin esarete karşı varoluş azmini ortaya koyduğu, özünden aldığı güçle topyekun varoluş mücadelesi başlattığı gündür. 19 Mayıs vatan sevdamızın ve ülke gençliğimizin ortak değeridir. Milli ve manevi değerlerine bağlı gençlerimiz Türk istiklalinin yılmaz bekçisi bugün ve yarınlarımızın tek ve en büyük güvencesidir. Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız millet iradesidir. 19 Mayıs'ta harici düşmanlara karşı bağımsızlık kazanan aziz milletimiz 15 Temmuz'da da aynı ruhla bu mücadeleyi tek yürek olarak vermiştir. Bu ruhun yaşatılması için hepimize özellikle gençlere büyük görevler düşmektedir" şeklinde konuştu.

 

Töre tebrik etti

Törenlerde Gençlik Adına konuşma yapan Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Canberk Sığırtmacı “Türk Milletinin Özgürlük Destanı” konulu konuşmasıyla,

Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Busenur Berk “O Geliyor” isimli şiiriyle,

Mithatpaşa Anadolu Lisesi öğrencisi Hayrullah Kar “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’yle,

Sakarya Anadolu Lisesi öğrencisi Olcay Mazlum “Türk Gençliğinin Andı’nı seslendirmesiyle büyük alkış aldılar. İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, programdaki başarılarından dolayı gençliğin temsilcisi öğrencileri ve kutlamalarda görev alan öğretmenleri tebrik etti.

 

Yürüyüş yapıldı

Konuşmalarının ardından öğrenciler halk oyunları ve farklı spor branşlarında gösteri sundu. Vali Coş ve protokol üyeleri gösteriler sonrasında çeşitli branşlarda madalya kazanan öğrencilere altın hediye ettiler. Atatürk Stadyumunda gerçekleşen tören sonrasında protokol ve gösteri yapan öğrenciler Çark Caddesi’nin başına kadar süren bir yürüyüş gerçekleştirdiler. 

20 Mayıs 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 671 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın