Günün Tarihi:26 Mayıs 2019

Baro’dan TSM resitali


Sakarya Barosu Türk Sanat Müziği Topluluğu Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlemiş olduğu konser ile misafirlerine keyifli bir gece yaşattı.

Konsere katılım

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ve Avukat eşi Aylin Özer Coş, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Sakarya Adalet Komisyonu ve 1.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı M.Sertaç Kesler, 3.Ağır Ceza mahkemesi Başkanı Hakan İskenderoğlu, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Muharip Gaziler Derneği Üyeleri, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hüsnü Gürpınar geceye eşleri ile birlikte katılanlar arasındaydı. Şef Orçun Üretmen yönetiminde yirmi bir eserden oluşan repertuvar iki bölümde seslendirildi.

 

Koroya eşlik

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan’ın da bir eser okuduğu bu özel gecede davetliler de sık sık koroya eşlik ettiler. Her anı ilgi ile takip edilen konserin sonunda teşekkür konuşması yapmak için kürsüye gelen Başkan Kazan gecenin düzenlenmesinde emeği geçen Kültür Sanat Kurulu Başkanı Av. Ülkü Çakır’a ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Yeliz Aydın’a, koroya ve orkestraya teşekkür ederek sözlerine başladı.

 

Elmas’a teşekkür

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmasa da teşekkür eden Başkan Kazan, “Kendimizi evimizde gibi hissettiğimiz üniversitemizin değerli rektörü Muzaffer Elmas’a da ayrıca teşekkür etmek isterim" dedi. Vali Coş ise sanatın ve kültürün önemine vurgu yaptığı kısa konuşmasında ilimizin bir kültür, sanat şehri olması için tüm kurum ve kuruluşlara görev düştüğünü belirtti.

 

Çiçek takdimi

Teşekkür konuşmalarının ardından Av. Ülkü Çakır’a Vali H.Avni Coş tarafından çiçek takdim edilirken, koro şefi Orçun Üretmen’e ise çiçeğini Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Sakarya Adalet Komisyonu Başkanı Sertaç Kesler tarafından takdim edildi.

24 Mayıs 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 941 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama