Günün Tarihi:17 Temmuz 2018

 

 

Yerli otomobil Sakarya’da üretilsin


Ülke genelindeki tüm Oda ve Borsa başkan ve üst kurul delegelerinin katıldığı ve üç gün süren 73. TOBB Genel kuruluna katılan Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şinasi Bayraktar, “Yerli otomobilin, otomobil üretim üssü olan Sakarya’da üretimi yapılsın

Katılım

Genel Kurula Akyazı TSO Yönetim Kurulu Başkan'ı Şinasi Bayraktar, Meclis Başkanı Muzaffer Başer, Birlik Delegesi Sadi Ömercikoğlu ve Genel Sekreter Yalçın Karaçayır  katıldı. TOBB ETÜ Spor salonunda gerçekleşen genel kurula katılan ATSO Başkanı Bayraktar, genel kurulun verimli geçtiğine dikkat çekerek, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası olarak gerçekleşen genel kurula katkı sağladıklarını söyledi.

Büyük ilgi

İş dünyası ile siyasetçileri buluşturan genel kurulda mevcut olan sorunların genel kurul öncesi yapılan komisyon toplantılarında ele alınıp, genel kurula sunulduğunu belirten Bayraktar, “Ülkenin kalkınmasına büyük katkı sağlayan, insanlara iş ve aş veren değerleri bünyesinde barındıran TOBB’un yaptığı genel kurula siyasetçilerinde beklenenin üzerinde ilgi vardı. Çok verimli ve de başarılı bir genel kurulu geride bıraktık. Bu genel kurulda alınan kararlar hem iş dünyasına hem de ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Çalışmaları anlattı

Başkan Bayraktar Genel Kurulda TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Başkan Vekili Hali Mete ile bir araya gelerek Akyazı’nın ekonomisi ve sanayisi ile ilgili bilgiler sundu. Ayrıca Sanayi alanları hakkında yapılan çalışmaları, gündemimizde olan Akyazı’da kurulması planlanan Sera İhtisas OSB ile ilgili yapılan çalışmaları anlattı. Konuşmada TOBB Başkanı Hisarciklioğlu kuracağınız Akyazı Sera İhtisas OSB ye yurtdışından yatırımcıları yönlendireceğini, bununla ilgili çalışmaları yapacağını söyledi.

Desteğe hazırız

Başkan Bayraktar TOBB’nin 73. Genel Kurulunda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geleceğin bilgi temelli ekonomi üzerine kurulacağını belirtti ve yerli otomobil için Başkan Rıfat Hisarcıklıoğlu şahsında TOBB camiasına çağrıda bulundu.  Erdoğan; “Diyorum ki gelin şu yüzde yüz yerli üretim olan otomobilimizi TOBB camiası içerisinden çıkartalım. TOBB, Başkan, kendi çatısı altında yüzde yüz yerli otomobili Madein Turkey olarak çıkarsın” diye konuştu. Sakarya olarak bizde diyoruz ki, biz yerli otomobilin, otomobil üretim üssü olan Sakarya’da üretimi yapılsın. Oda olarak üretimi yapacak olan müteşebbislere her türlü desteği vermeye hazırız. 

28 Mayıs 2017 , Pazar Bu haber toplam 710 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ