Günün Tarihi:26 Eylül 2018

 

 

Toyota’da hedef 2050


Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen çevre ayı faaliyetleri başladı. Haziran ayı boyunca çalışanlar ve ailelerinin katılımı ile gerçekleştirilecek çeşitli aktivitelerle, toplumun çevresel konulardaki farkındalığının artırı

Gelecek nesiller

2016 yılında Toyota Japonya tarafından paylaşılan “Toyota 2050 Çevre Hedefleri” kapsamında 2050 yılına kadar çevre üzerindeki olumsuz etkisini en aza indirmeyi planlayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, daha çevreci araçlar üretmek ve geri dönüşümü hayatın her alanında benimseyip gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Biyolojik çeşitlilik

Bu yılki Çevre Ayında, hedeflerin çalışanlar ve toplum tarafından daha iyi anlaşılabilmesi ve biyolojik çeşitliliğin korunması yönünde katkı sağlamak amacıyla Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, çalışanların 4-7 yaş aralığındaki çocukları için “doğa ve biyolojik çeşitlilik” temalı resim yarışması düzenledi. Bunun yanı sıra fabrikanın çeşitli noktalarına bilgilendirici afişler ve posterler yerleştirerek tüm çalışanların ve ziyaretçilerin farkındalığının artırılması amaçlanıyor.

 

Ekosistem kurma

Daha yeşil ve temiz bir çevre hedefi doğrultusunda biyolojik çeşitliliğin korunması konusuna önem veren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, “Doğa ile Uyum İçerisinde Bir Toplum Oluşturma Mücadelesi” kapsamında fabrika sınırları içerisinde bulunan ağaç ve bitki türlerini araştırıp çeşitliliğin artırılması yönünde çalışmalar yapıyor. Ayrıca kuş evleri ve yemlikler meydana getirip fabrika içinde daha yaşanılabilir bir ekosistem yaratmaya çalışan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, fabrika dışında yaptığı faaliyetlerde ise en son Pamukova ilçesinde fidan dikerek bölgenin ağaçlandırmasına da katkı bulundu.

6 Haziran 2017 , Salı Bu haber toplam 750 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın