Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

‘Asfalt değil yama yapıyoruz’


Adapazarı Meclisi’nde MHP’li Meclis Üyesi Hayrettin Hacıbektaşoğlu belediye çalışmalarını eleştirerek, “Neden sadece Serdivan’a güzel yollar yapılıyor? Biz asfalt değil sadece yama yapıyoruz, bu şehre yazık” dedi. Bektaşoğlu’na cevap vermek için söz istey

Meclis toplandı

Adapazarı Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın başkanlığında toplandı. Toplantıda 16 gündem maddesi görüşüldü. Gündem dışı konuşmanın olmadığı toplantıda ilk 9 madde İmar Komisyonu’na havale edildi. Gündem maddelerinde yer alan mülkiyeti Adapazarı Belediyesi’ne ait Korucuk Mahallesi’ndeki kreş binasının 10 yıla kadar ihale suretiyle kiralanması konusunda başkan ve belediye encümenine yetki verildi.

 

Çalışmalar yetersiz

Gündem maddelerinde yer alan Adapazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapımı gerçekleştirilecek 2017 yılı asfalt programı için İller Bankası’ndan 7 milyon TL kredi alınması konusunda belediye başkanına yetki verildi. MHP’li meclis üyesi Hayrettin Hacıbektaşoğlu, gündem maddesiyle ilgili söz alarak yolların bozuk olduğunu ve asfalt çalışmalarını yeterli bulmadığını ifade etti.

 

Bu şehre yazık

Hacıbektaşoğlu, “ Bizim bu vatandaşlara karşı sorumluluğumuz var. Bu şehirde asfalt atılıyor ancak bakıyoruz hep Serdivan’a yapılıyor. Adapazarı’nda ara sokaklarda gezerken kayyum atanmış belediyelerin ara sokaklarında, muhalefet partileri tarafından yönetilen belediyenin ara sokaklarında yürüyor gibi hissediyorum. Bu şehre yazıktır. 17 ağustos depreminden sonra sadece yama yapılıyor yollara. Neden yeni ve güzel sokaklar Serdivan’da oluyor sadece ben sokağımda yama istemiyorum.  Benim arabam takır takır atlamayacak. Büyükşehir’in yaptığı işlerde de aynı durum” dedi.

 

Gergin ortam

Bu sırada araya girmek isteyen Selçuk Başyazıcı’ya tepki gösteren Hacıbektaşoğlu, “Söz alıp konuşursun” dedi. Meclis Başkanı Erol Aydın da, Başyazıcı’ya müdahale etmemesi gerektiğini söyledi. Daha sonra konuşmasına devam eden Hacıbektaşoğlu, “Ben bu şehirde müteahhitlerin aldıkları işi zamanında bitirmesini bekliyorum. Birisi de çıkıp bu şehrin yolları kaymak gibi diyemez” ifadelerini kullandı.

 

Salonu terk etti

Aydın, “ Hayrettin beye çok katılamayacağım. Çünkü Büyükşehir Belediyesi’nin Adapazarı sınırlarında attığı birçok asfalt var. Salmanlı’da biz 17 santimetre asfalt attık” dedi. Bu sırada Başkan Erol Aydın’dan ısrarla söz istemesine rağmen konuşamayan AK Partili meclis üyesi Selçuk Başyazıcı meclis salonunu terk etti.

 

100 ton asfalt attık

Konuyla ilgili Fen İşleri Müdürlüğü’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm açıklama yaparak, “Adapazarı Belediyesi olarak her yıl düzenli olarak asfalt çalışması yapıyoruz. Türkiye’de belki de ilçe sınırlarına bağlanan yeni mahallelerle birlikte en fazla asfalt çalışması yapan belediye biziz. 2014 yılında yeni mahallelerimizle birlikte 28 mahallemizde 110 bin ton, 2015 yılında 30 mahallede 120 bin ton, 2016 yılında 33 mahallede 100 bin ton asfalt attık. Tüm bunların yanında geçen yıl Cumhuriyet Mahallesi’nde geniş kapsamlı bir çalışma başlatarak 26 sokakta asfalt, kaldırım ve çevre düzenleme çalışmaları yapılmıştır” dedi.

6 Haziran 2017 , Salı Bu haber toplam 645 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama