Günün Tarihi:26 Eylül 2018

 

 

‘En doğru adres biziz’


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, milli tankını üreten, milli tren üretimine ev sahipliği yapan Sakarya'nın, yerli otomobil üretimi için de gerekli tüm parametrelere sahip olduğunu belirtti.

Özlü ve Çelik

Kösemusul, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ. Eski Genel Müdürü (CEO) Orhan Özer ile milli ve yerli motor üretimi için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'yü ve Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’i ziyaret ettiklerini bildirdi.

 

Son gelişmeler

"Milli üretimler ve otomotiv şehri Sakarya" hedefiyle 6 yıl önce projelere start verdiklerini ve yerli otomobil üretimine ev sahipliği yapmak istediklerini aktaran Kösemusul, ziyaretinde Bakan Özlü'ye, yerli otomobil çalışmalarındaki son gelişmeleri anlattığını kaydetti.

Kösemusul, Sakarya’nın milli üretim şehri olduğunu belirterek, "Sayın Bakanımıza dosyamızı sunduk. Milli tankını üreten, milli tren üretimine ev sahipliği yapan şehrimiz, milli ve yerli otomobil için de üretim konusunda gerekli tüm parametrelere sahiptir ve buna hazırdır." ifadesini kullandı.

 

Rapor sunuldu

Orhan Özer ile Bakan Özlü’ye, yerli otomobil organizasyonuyla ilgili hazırladıkları raporları sunduklarını belirten Kösemusul, "Milli üretimler ve otomotiv şehri Sakarya için yola çıktık. Milli tank ve milli trene ev sahipliği yapan Sakarya, milli ve yerli otomobil için en doğru adres. 100 yıllık tecrübesi ve nitelikli istihdamıyla otomotiv şehridir. Karasu Limanı ve ulaşım ağları ile lojistik avantajları olan, sıfır hata politikası ile kaliteli üretimler gerçekleştiren nitelikli istihdama sahip, her geçen gün rekor kıran ihracatı ile ülkenin büyüme rakamlarına en çok katkı yapan illerden olan Sakaryamızda, yerli otomobil için yerimiz, organizasyon için önerilerimiz, üretim için tecrübemiz var. Her anlamda hazırız. Karar vericilerin ve üretimi yapacak babayiğitlerin Sakaryamızı tercih edeceklerine inanıyorum."

8 Haziran 2017 , Perşembe Bu haber toplam 723 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın