Günün Tarihi:22 Mart 2019

Paralı’da Hemşin geleneği


Sakarya Hemşinliler Derneği tarafından verilen geleneksel iftar yemeğinin yenisi de bu yıl Karasu Paralı Mahallesi’nde gerçekleşti.

İftara Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca, Kocaali Şoförler ve otomobilciler odası Başkanı Süleyman Albayrak, Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık, Karasu Muhtarlar derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu, CHP İl Başkanı Ayça Taşkent ve yönetim kurulu üyeleri,, Karasu Belediye Başkanı Sayın Hemşinliler Hizmet Vakfı Başkanı Necmettin Aydın’a ve yönetimi, Hemşin Kültürü Araştırma ve Yaşatma Derneği (Hadig) Başkanı Av. Şenol Kolçak ve yönetimi, Kocaali CHP İlçe Başkanı Mithat Sarı ve muhtarlar, Muhammet Gençbay, siyasi partilerin başkan ve yöneticileri ile davetiler katıldı. Yemekte konuşan Sakarya Hemşinliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetimi adına Başkanı Nurettin Hakan Özgül, “Sakaryasporumuzun başarılı sporcusu hemşehrimiz Fikret Topaloğlu, büyüklerimiz Enver Albayrak, Ali Özgür Uğur'a, Talip Albayrak ve bu anlamlı günümüze maddi ve manevi katkılarıyla derneğimize destek sağlayan sevgili üye ve derneğimizin gönüldaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Biz birlikte varız ve tüm renklerimizle anlamlıyız” dedi. 

8 Haziran 2017 , Perşembe Bu haber toplam 888 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın