Günün Tarihi:17 Temmuz 2019

Karneleri Vali Coş dağıttı


2016- 2017 yılının sona ermesi sebebi ile Türk-İş İlkokulu’nda düzenlenen tören sonrasında öğrenciler karnelerini Vali Hüseyin Avni Coş’un elinden aldılar.

Tören yapıldı

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Sakarya’da da, 2016-2017 eğitim öğretim yılı sona erdi. İl genelinde 716 okulda, 180 bin 211 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline çıktı. Türk-İş İlkokulu’nda Vali Hüseyin Avni Coş’un katılımı ile karne dağıtım töreni gerçekleştirildi. Törene Vali Coş’un yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, İl Garnizon Komutanı Sebahattin Kalkan, İl Jandarma Komutanı Emin Dursun,Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker,İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, öğrenciler ve veliler katıldı.

Gönülden kutluyorum

İstiklal marşının okunması ve saygı duruşunun ardından başlayan törenin açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre gerçekleştirdi. Töre, “180 bin 211 öğrencimiz bugün karne heyecanı yaşıyor. Yıl boyunca emek sarf eden öğrenci ve öğretmenlerimizi gönülden kutluyorum. Çocuklarımızın başarıları aileleri ile birlikte tüm eğitim camiasını da mutlu etmektedir. Sakarya olarak YGS’de ilk bin öğrenci içerisinde 14 öğrencimiz yer aldı. İlk 10 bin içerisinde ise 92 öğrencimiz yer aldı. Bu öğrencilerimizin içerisinde bir tanesi de görme engelli olarak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim görmektedir” dedi.

Karne heyecanı

Vali Hüseyin Avni Coş ise,  tüm öğrencileri kutlayarak eğitim seviyesini daha da yükselterek çalışmalara devam edeceklerini açıkladı. Coş, konuşmasının ardından 2-C, 2-F,4-C ve 4-F sınıflarına girerek öğrencilere karnelerini verdi. Vali Coş’un yanı sıra protokol üyeleri de öğrencilere karnelerini verdi.

Güzel sanatlar

Türk-İş İlkokulu’nda gerçekleştirilen törenin ardından Vali Coş beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte aynı bahçede bulunan Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi’de ziyaret etti.2016-2017 eğitim öğretim yılında ilk mezunlarını veren okulu ziyaret eden protokol üyeleri, öğrenciler tarafından yapılan resimleri ve yaptıkları eserleri inceleyerek, görsel sanatlar bölümü öğrencilerinin karne heyecanına ortak oldu. Vali Coş son sınıf resim bölümü öğrencilerinin karnelerini dağıtarak öğrencilere başarılar diledi.

10 Haziran 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 771 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama