Günün Tarihi:23 Haziran 2018

 

 

Öğrenciler o sorularla ter döktü


Sakarya’da üniversite adayları, tüm Türkiye’de olduğu gibi üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Sosyal Bilimler Sınavına (LYS-4) girdi. Öğrenciler sınav salonlarında velileri ise dışarıda ter döktü.

Kimlik kontrolü

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) 5 oturumundan ilki olan Sosyal Bilimler Sınavı (LYS-4) tüm yurtta olduğu gibi Sakarya’da da yapıldı. Öğrenciler istedikleri üniversiteye girebilmek için sınav salonlarında, aileleri ise dışarıda ter döktü. Aileleriyle birlikte sınav giriş yerlerine gelen adaylar, binalarda detaylı üst araması ve kimlik kontrolünden sonra içeriye alındı.

Açık uçlu soru

Saat 09.45 itibariyle okullarda kapılar kapatıldı. Çocuklarıyla birlikte sınavın yapılacağı okula gelen bazı veliler Kur’an-ı Kerim okuyarak dua etti. LYS-4 (Sosyal Bilimler) sınavına giren adaylar bu yıl ilk kez uygulanan açık uçlu soruları da yanıtladı. Cevaplarken zorlanan adaylar da oldu, kolay olduğunu söyleyenler de. LYS-4’te adaylar, tarih, coğrafya-2, felsefe grubu ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularını yanıtladılar. Tek oturumda uygulanan sınav, 135 dakika sürdü. LYS-4’te tarihten, coğrafyadan ve felsefe grubu ile din kültürü ve ahlak bilgisinden birer soru açık uçlu yer aldı.

Güvenlik

Adaylar, 11 Haziran’da LYS-1’de matematik ve geometri sorularını yanıtlayacaklar. Sınav, 10.00'da başlayacak ve tek oturumda olacak. 135 dakika süre tanınarak, 80 soru yöneltilecek. Öte yandan, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri ve Sakarya Üniversitesi Güvenliği üniversite içerisinde trafiği kontrol ettiği gözlendi. 

11 Haziran 2017 , Pazar Bu haber toplam 541 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ