Günün Tarihi:21 Ocak 2019

 

 

Akyazı’da mutlu son


2016-2017 Öğretim yılının son zili Akyazı Kabakulak Mahallesindeki mezuniyet töreniyle çaldı.

Yaşayan okul

Kabakulak Ortaokulu’nda düzenlenen mezuniyet ve karene törenine, Kaymakam Ömer Kalaylı, Belediye Başkanı Hasan Akcan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir de katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan tören  okulun 1928 yılından bu yana tüm öğrencilerini kapsayan bir projenin sonuçlarını gösteren “yaşayan bir okul, yaşayan üç nesil” adlı kitabın tanıtımı ile devam etti.

 

Yaşayan 3 nesil

Kitap hakkında bilgi veren Okul Müdürü Ramazan Hacıeyüpoğlu, “1928 yılında harf devrimi ile birlikte 3 odalı bir cami odasında başlayan serüven bir takım aşamalardan sonra  günümüze kadar ulaşan zaman diliminde Kabakulak okulunda okuyan ve mezun olan herkesin yer aldığı kitap uzun ve meşakkatli bir çalışma sonucu gerçekleşti. Dedeler, babalar, çocuklar ve torunlar aynı sayfalarda yer aldı ve ölümsüzleşti. Bu 3 nesilden hala yaşayan okulumuz mezunu öğrencilerimizi burada görmekten memnunluk duyuyoruz. Bu eserin basımında bizlere destek veren ve eserin her Kabakulaklının evinde yer almasını sağlayan Belediye Başkanımız sayın Hasan Akcan’a teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Tarihi geçmiş

Daha sonra söz alan Kaymakam Ömer Kalaylı, “Öğrencilerimizin emeklerinin karşılığı olan karnelerini  aldıkları ve tatile girdikleri bu günde sizlerle olmaktan mutluluk duyuyorum. Tarihi bir geçmişi olan okulumuzda böyle bir çalışma yapılması okulun geçmişinin yer aldığı bu kitabı oluşturan okul müdürü ve ekibini kutluyorum. Velilerimizde çocukların karnelerini incelerken başarı ya da başarısızlık görüyorsanız bunda okulun, öğretmenlerin olduğu kadar sizlerin de katkınız olduğunu unutmayın” dedi.

 

Dereceye girenler 

Konuşmaların ardından Ortaokuldan mezun olan ve dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri verildi. İlkokul Birincisi Şüheda Boyundurukçu belgesini, Belediye Başkanı Hasan Akcan’ın elinden aldı. Ortaokul Birincisi Saliha Sena Ak Kaymakam Ömer Kalaylı’nın elinden ve TEOG sınavında en yüksek puan alan Şevval Ticaret’te belgesini İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir’in elinden aldı.

 

Protokole destek

Törende Kaymakam Ömer Kalaylı, Belediye Başkanı Hasan Akcan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir’e okula verdikleri destek nedeniyle birer plaket verildi. Kabakulak Okulundaki tören topluca çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. 

13 Haziran 2017 , Salı Bu haber toplam 642 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın