Günün Tarihi:19 Eylül 2019

Yeni kapıda sona doğru


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 32 Evler ve SASKİ Hızırilyas Tesisleri arasına kazandırılacak olan şehrin yeni giriş kapısında devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Büyük rahatlık

Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ile Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı Haydar Akbulut’un da hazır bulunduğu incelemelerde Başkan Toçoğlu’na çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Şehir ulaşımına büyük rahatlık getirecek bir projenin hayata geçirildiğini vurgulayan Başkan Toçoğlu, çalışmalarda önemli bir aşama kaydedildiğini ifade etti.

12 projenin tanıtımı

Kısa bir süre önce şehir ulaşımında hayata geçirecekleri 12 projenin tanıtımını yaptıklarını hatırlatan Başkan Toçoğlu, “Ortaya koyduğumuz projeler doğrultusunda çalışmalarımıza hemen başladık. Tepekum-Kuyudibi yolunun birinci etabında çalışmalarımız tamamlanmak üzere, yeni stad çevresi yollarımız yapılıyor, Yazlık’ta hayata geçireceğimiz büyük kavşak projemiz için ihaleyi gerçekleştirdik, Ada AVM önündeki üst geçitte ve Yavuz Selim Caddesi’nde çalışmalar devam ediyor” dedi.  

Trafik yoğunluğu

Toçoğlu, “Şehrin giriş kapılarından birisi olacak 32 Evler ve SASKİ Hızırilyas Tesisleri arasındaki bulvarda da önemli bir aşama kaydettik. Bu bulvar ile birlikte E-5 üzerinden gelen araçlar doğrudan Kampüs’e ve Serdivan’a ulaşım sağlayabilecekler. Bulvar tamamlandığında şehre girişte yaşanan trafik yoğunluğunun önemli bir ölçüde azalacağını öngörüyoruz” diye konuştu.

İstinat duvarları

Bulvarda devam eden çalışmalarla ilgili bilgileri paylaşan Başkan Toçoğlu, “Şu anda toprak işi ve istinat duvarlarının yapımı devam ediyor. Beşköprü Caddesi üzerine yapılan yeni menfez tamamlanmak üzere. Bu çalışmaların ardından SASKİ ve diğer ilgili kurumların altyapı çalışmaları başlayacak.  25 metre genişliğinde, 1 kilometre uzunluğundaki şehrin yeni giriş kapısını asfalt, yaya yolu, ışıklandırma ve çevre düzenlemelerinin ardından  şehrimize kazandırmış olacağız” dedi.  

Sakarya için

Toçoğlu, “Yeni giriş kapısı Sakarya’ya çok yakışacak. Sakarya için çalışmayı sürdürecek, ulaşıma yönelik yatırımlarımıza şehrimizin dört bir yanında aralıksız devam edeceğiz. Şehir ulaşımı için önemli bir alternatif olacak bulvarımızın hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 

16 Haziran 2017 , Cuma Bu haber toplam 602 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU