Günün Tarihi:24 Mayıs 2019

Sakarya’da engel yok


Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Engelli Taşıma Hizmeti engelli bireylere ve ailelerine kolaylık sağlamaya devam ediyor. Nurcan İris, “Bu güne kadar toplam 11 bin engelli birey, Engelli Taşıma Hizmeti pro

Ücretsiz taşıma

Engelli Taşıma Hizmeti hakkında açıklamalarda bulunan Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Nurcan İris, “Toplu taşıma araçlarını kullanamayan ortopedik engellilere; Sakarya ili içerisinde gitmek istedikleri yerlere, randevu sistemi ile ücretsiz taşıma hizmeti sunmaktayız. Engellilerin sosyal hayata katılımını sağlamak, engelli yakınlarının hayatını kolaylaştırmak, yakını olmayan veya yakını olduğu halde kendisi ile ilgilenecek durumda olmayan engellilerin güven içinde sokağa çıkmalarını ve ihtiyaçlarını rahatça temin etmelerini sağlıyoruz. Engelli kardeşlerimizin sosyal hayatın içerisinde daha fazla yer alması adına hayata geçirdiğimiz çeşitli projelerle katkı sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

11 bin engelli

Projenin sayısal verilerine de değinen Nurcan İris, “Engelleri birlikte aşıyoruz. Engellileri hastanelere, kamu kurum ve kuruluşlarına, alışveriş merkezlerine, bankalara kısacası gitmek istedikleri tüm mekânlara taşıyoruz.  Bu hizmete 2009 yılında başladık. Projenin ilk zamanlarında 8 engelliyi taşıyabiliyorken, şimdi her gün 10 engelli bu hizmetten faydalanıyor. Bu güne kadar ise toplam 11 bin engelli birey, Engelli Taşıma Hizmeti projemizden yararlandı. Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatın içinde daha fazla yer almalarına hep birlikte destek olmalıyız. Hayatı paylaşmaya engel yok. Hayatımızı engelli kardeşlerimiz ile paylaşmaya devam edelim” ifadelerini kullandı. 

17 Haziran 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 575 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama