Günün Tarihi:23 Mayıs 2018

 

 

Sağlam, “Sorun çözüldü”


Bakanlığın devreye girmesiyle Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin zorunlu yaz stajlarıyla ilgili yaşadığı sıkıntının çözüldüğünü dile getiren Genel Sekreter Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, e-reçete konusunda başhekimleri uyararak, e-reçete yazmayan hekimlere

Olağan toplantı

Genel Sekreter Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam Başkanlığında Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı sağlık tesislerinin yöneticileri haziran ayı olağan toplantısını yaptı. Toplantıda, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Hasan Bektaş ile Mali Hizmetler Başkanı Ahmet Kemiksizoğlu da hazır bulundu. Ramazan münasebetiyle iftar yaparak birlikte oruç açılırken Hendek Devlet Hastanesi Başhekimliğinden ayrılan Op. Dr. Celalettin Akyol’a iki yıla yakın verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür edilerek, Genel Sekreter Sağlam tarafından hediye ve plaket takdim edildi.

Teşekkür

Yeni göreve başlayan Uzm. Dr. Sedat Aydın’a da başarı dileklerinde bulunan Genel Sekreter Sağlam “Bulunduğumuz makamlarda daha önce başkaları vardı. Bizden sonrada buralarda başka arkadaşlarımız hizmet edecek. Buralar halka hizmet için adeta bir bayrak yarışının olduğu yerlerdir. İki yıldır Hendek’te başarılı çalışmalarda bulunan arkadaşımız Op. Dr. Celalettin Akyol’a teşekkür ediyor ve yeni görev yerinde başarılar diliyoruz. Bunu bir ayrılık veya veda olarak görmüyoruz. Aramıza yeni katılan Uzm. Dr. Sedat Aydın’ın da devraldığı bayrağı daha ileriye taşıyacağından şüphemiz yok, başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Sorun çözüldü

İftarın ardından gündemdeki konuları değerlendiren Genel Sekreter Sağlam, Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin zorunlu yaz stajlarıyla ilgili yaşadığı sorunun çözümü için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talebiyle Bakanlık nezdinde çalışmalar yapıldığını, bu kapsamda staj yeri bulamayan öğrencilerin kamuya ait sağlık kuruluşlarında stajlarını yapacaklarını dile getirdi. E-reçete sistemiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Sağlam, bu konuda Sağlık Bakanlığı’nın talimatları ve hedefleriyle ilgili yazılı bilgilendirmelerin hekimlere yapılmasına rağmen hala hassasiyet göstermeyenlerin olduğunu ifade etti.

Gereği yapılacak

Reçetelerin artık elle yazılmayacağı ve e-reçete yazılması gerektiği halde yapılan incelemelerde bazı hekimlerin baktıkları hastalara hiç e-reçete yazmadığının tespit edildiğini söyleyen Sağlam “Bu kabul edilir bir durum değil. E-reçetede ‘0’ çeken hekimler var. Bunlara bir ceza verilmemesi mümkün değil. Bu bizim keyfi istediğimiz bir şey değil. Bakanlık bu konuda talimat vermiş, bizde artık reçetelerin e-reçete şeklinde verileceğini hekimlerimize bildirmişiz. Bu konuda kurum olarak gereğini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

19 Haziran 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 416 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ