Binaları okula dönüştürelim!..19 Haziran 2017, Pazartesi

Deprem sonrası

Deprem sonrasında Karaman ve Camili’deki kalıcı konutlar bölgesinde inşa edilen ama yıllardır atıl durumda bulunan iş merkezlerinin Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesinin ardından değerlendirmelerine yönelik çalışmalar sürüyor.

 

Karaman ve Camili

Karaman’daki bir iş merkezi onarılarak esnaflara sunulurken, bir diğeri Suriyeli sığınmacıların çocuklarının eğitim alabileceği okula dönüştürülmüştü. Bu okulun ardından ise Camili’deki iki iş merkezi de üniversiteye devredilerek Meslek Yüksek Okulu’na dönüştürülmüştü.

 

Milli Eğitim talipli

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin bölgeyi gezdiği ve atıl durumda olan Camili’de 5’li iş merkezi diye bilinen 1538 Adadaki 232 Nolu A-B-C-D ve E bloklardan oluşan iş merkezini de okula dönüştürme adına talipli olduğu öğrenildi.

 

Başkanlarla görüştü

Milli Eğitim Müdürü Töre’nin bir süre önce Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ile Korucuk’taki bina için, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’yla da Camili’deki bu işyerine yönelik düşüncelerini paylaştığı ve binalarla ilgili çalışma yapılması isteğinde bulunduğu belirtiliyor.

Bu haber toplam 682 defa okundu.