Günün Tarihi:23 Mayıs 2018

 

 

Binaları okula dönüştürelim!..


Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne hareket getiren İl Müdürü Pervin Töre’nin, Camili’de atıl durumda olan kalıcı iş merkezlerinin eğitime kazandırılması için harekete geçtiği öğrenildi.

Deprem sonrası

Deprem sonrasında Karaman ve Camili’deki kalıcı konutlar bölgesinde inşa edilen ama yıllardır atıl durumda bulunan iş merkezlerinin Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesinin ardından değerlendirmelerine yönelik çalışmalar sürüyor.

 

Karaman ve Camili

Karaman’daki bir iş merkezi onarılarak esnaflara sunulurken, bir diğeri Suriyeli sığınmacıların çocuklarının eğitim alabileceği okula dönüştürülmüştü. Bu okulun ardından ise Camili’deki iki iş merkezi de üniversiteye devredilerek Meslek Yüksek Okulu’na dönüştürülmüştü.

 

Milli Eğitim talipli

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin bölgeyi gezdiği ve atıl durumda olan Camili’de 5’li iş merkezi diye bilinen 1538 Adadaki 232 Nolu A-B-C-D ve E bloklardan oluşan iş merkezini de okula dönüştürme adına talipli olduğu öğrenildi.

 

Başkanlarla görüştü

Milli Eğitim Müdürü Töre’nin bir süre önce Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ile Korucuk’taki bina için, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’yla da Camili’deki bu işyerine yönelik düşüncelerini paylaştığı ve binalarla ilgili çalışma yapılması isteğinde bulunduğu belirtiliyor.

19 Haziran 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 681 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ