Günün Tarihi:21 Mart 2019

‘Stat içinde yürüyorum’


CHP Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Büyük Adalet Yürüyüşü’ne destek vermeyi sürdürüyor.

Delil yokken

Türkiye’de adalet mağduru yüz binler için yollara düştüklerini ifade eden Özkoç, “Lütuf değil, hakkımız olan adaleti istiyoruz. Elde edinceye kadar da durmayacağız. Bizi bir arada tutan, devletin çatısını oluşturan; adalettir. Adaleti kaybedersek, özgürlüğümüzü, kardeşliğimizi, cumhuriyetimizi, her şeyimizi kaybedebiliriz. Ne işimize mi yarar adalet? Bir ülkede adalet olmazsa ne mi olur? Şu olur; tek bir somut delil yokken bir milletvekili müebbetle yargılanabilir, 25 yıl hapse mahkum edilebilir.  İnsanlar, haklarında tek bir yasal, somut gerekçe yokken işten atılabilir, suçunun ne olduğunu bile bilmeden cezaevlerinde kurunun yanında yanabilir. Çocuğunuzun yıllarca emek vererek hazırlandığı sınavda, sorular cevaplarıyla birlikte birilerine servis edilebilir” dedi.

Stattan vazgeçmeyeceğiz

“Bakın Sakarya’da Atatürk Stadı, gözümüzün önünde yok ediliyor” diyen Özkoç, “Statla ilgili yargı kararı var. Burası yeşil alan kalmalı, kamu yararına kullanılmalı diyor. Kimse dinlemiyor. Daha yeni stadın teslimi yapılmadan, apar topar satışa çıkarılıyor. Sadece 4 günde, on binden fazla Sakaryalı imza verdi; bu işi istemiyoruz,  vazgeçin dedi. Sakarya spor’umuzun top koşturduğu yerde çocuklarımız spor yapabilsin, vatandaşlarımız bir araya gelsin, pikniklerimiz, konserlerimiz, bayramlarımız olsun istiyoruz” dedi.

Demokratik tepki

Özkoç, “Kent içinde alışveriş merkezi yaparak Çark Caddemizi, Uzun Çarşımızı bozmayın, esnafımızı yok etmeyin diyoruz. Sesimizi duyuramıyoruz. Hala vakit varken, çözüm mümkünken sesimizi duyun. Hiç kimsenin, TOKİ’nin de, statı alan şirketin de mağdur olmayacağı bir çözüm bulabiliriz. Bu işten bir an önce vazgeçin. Her türlü demokratik tepkiyi gösterdik, derdimizi anlayın” dedi.

Adalet arıyorum

Milletvekili Özkoç, “Bizi zorlu yollara itmeyin. Ankara’dan İstanbul’a yaptığımız adalet yürüyüşünde, ben Engin Özkoç olarak, Sakarya için de, stadımız için de adalet arıyorum, talep ediyorum. Çalışmalarımızı, buradan da sürdürüyoruz, bilinmesini isterim. Stattan vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Halkın malı, refahı, mutluluğu satılamaz. Bu adil değil, adaletli değil, yasal değil. Hakkımızı almak için her yolu deneyeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi. 

20 Haziran 2017 , Salı Bu haber toplam 538 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın