Günün Tarihi:24 Eylül 2018

 

 

‘Hizmetin adı var kendi yok’


Adalet adına zor ve sorunlu bir süreçten geçildiğini ifade eden Taşkent, Sakaryalı yöneticilere seslendi. Sakarya için söylenen hizmetleri sözde kaldığını söyleyen Taşkent, “Yaşadığımız ilde tüm sorunların takipçisi olmayı sürdüreceğiz

Takipçisi olacağız

Demokrasi, Hak ve Adalet adına yapılan tüm girişimlere sahip çıkarak Sakarya’ya karşı sorumluklarını yerine getirmenin öncelikli görev ve sorumlulukları olduğunu ifade eden CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent,  Ülke gündemini yakinen takip ettiğimiz gibi, ilimiz sorunlarına ve kronikleşen bu sorunların çözümü üzerine de yoğunlaşmalıyız.  Evet, Adalet Hak ve Hukuk insanlık tarihi boyunca toplumların her konuda öncelikli sorunları olmuştur. Bizler siyasi partilerin temsilcileri olarak yaşadığımız topluma karşı sorumluklarımız var. Bu sorumluklarımızın gereğini yerine getirmenin öncelikli görevimiz olduğu bilincindeyiz. Bu bilinçle yaşadığımız ilde tüm sorunların takipçisi olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

İsmi var kendi yok!

Taşkent, “Sakarya siyasetinde aktör olma iddiasındaki kişilerin seçim sathında Sakaryalıya, vatandaşlarımıza verdikleri, taahhütlerin ve sözleri orta yerde sahipsizce durduğu görülmektedir. İktidar partisinin yöneticilerine toplumumuz adına şu sorular soruyuz ve toplum adına cevaplarını bekliyoruz. Sakarya’da yıllardır adı dillendirilen ilimizin ekonomik ve sosyal gelişimine katkısı olacak 2 üniversite için laftan başka ne ürettiniz?  Yılardır bu ilin öğrenci kenti olması için yapılması gerekenler yüksek sesle tüm platformlarda tartışılıyor, ismine varana kadar yapıldığını varsaydığımız çalışmalar yetkililer tarafından ifade ediliyor. Sonuç kocaman bir hiç!” şeklinde konuştu.

Acil yetersiz

Tam ve zamanında sağlık hizmeti almanın Sakaryalının da hakkı olduğunu belirten Taşkent, “Yaptığınız tüm mitinglerde devletin asli görevi olan yurttaşına ‘tam ve zamanında sağlık hizmeti sunmak’ için, Sakarya’da yaşayan, yurttaşlarımızın ihtiyacı olan tam teşekküllü, 1000’lerle ifade edilen yataklı, taahhüt ettiğiniz hastahanenin akıbeti hakkında tartışmaktan başka ortaya koyduğunuz, kamuoyuyla paylaştığınız gerçeklere dayanan bir projeniz, öngörünüz var mı? İlimizde acil ve yoğun bakım ünitelerinin yetersiz oluşu nedeniyle, Sakarya’dan farklı illere gönderilen hasta sayısı hakkında bir bilginiz var mı?” ifadelerini kullandı.

Adalet sorunu

Taşkent şöyle devam etti; “Her ne kadar ülke olarak Adalet sorunu yaşasak da, yıllardır ilimizdeki İktidar mensubu siyasetçilerin ağzında sakız yaptıkları, adalet ve hukukun yeşereceğini umut ettiğimiz İdare Mahkemesi’nin akıbeti hakkında söyleyeceğiniz bir sözünüz kaldı mı bilemiyoruz. Ancak şunu iyi biliyoruz ki İdare mahkemesi olarak yapılan binanın çürümeye terk edilmiştir. İlimizde yaşanan insani ve sosyal sorunlara, yurttaşlarımızın her gün karşı karşıya bırakıldığı, çözülmesi sadece samimiyetle uğraş vermekle mümkün olan sorunlar ne zaman çözülecek?  İlimizde yıllardır çözülemeyen, sadece birkaçından bahsettiğimiz ve artık kronikleşen bu sorunların çözümüyle ilgili halkımıza verdikleri sözleri yerine getirmeleri için kaç seçim daha yaşanması gerekiyor?”

Halkın takdiri

Sorunların takipçisi olacaklarını belirten Taşkent, “Sakarya’da halkımıza yaşatılan, samimiyetle uğraşılırsa çözülmesi mümkün olan bu sorunları yaşatarak ilgi odağı olmayı amaç edinmemişseniz, yerine getirmediğiniz bu sorumsuzluklarınızı Sakarya kamuoyunun, halkımızın takdirine bırakıyoruz.  Ve bizler aldığımız sorumluklarımız gereğini yerine getirerek, her platformda Sakarya için de Adalet taleplerimizi vatandaşlarımız adına ifade edeceğiz, sorunların takipçisi olarak çözümü yönünde çabalayacağız” şeklinde konuştu. 

21 Haziran 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 442 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın