Günün Tarihi:23 Şubat 2019

Konutlar için karar çıktı


Ferizli Öztaş Bloklarının satımı ile ilgili olarak üst mahkeme Ferizli Belediyesini haklı buldu. Konuyla ilgili konuşan Başkan Soğuk, “Adalet yerini buldu” dedi.

İptal

Ferizli Devlet Mahallesi’nde bulunun Öztaş Bloklarını belediye 22 Temmuz 2015 tarihinde yasalara uygun, halka açık şekilde ihale yoluyla satmıştı. Depremzede olmadıkları halde konutlarda oturan vatandaşlar satışın yasal olmadığı gerekçesiyle satışın iptali için Sakarya 1. İdare Mahkemesine dava açmışlardı.  

Oy birliği

Dava sonucu Sakarya 1. İdare Mahkemesi satışı iptal etmişti. Belediye bu mahkeme kararına bir üst mahkemede (İstanbul Bölge İdare Mahkemesi) itiraz etmişti. Bu mahemenin sonucunda ise İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Altıncı İdare Dava Dairesi konuyu incelemiş ve dairede oturanın hak sahibi olmadığına, hak sahibinin belediye olduğuna hükmetmiş ve Sakarya 1. İdare mahkemesinin vermiş olduğu kararın kaldırılmasına 31 Mayıs 2017 Tarihi’nde (Esas No: 2017/164, Karar No: 2017/273) oybirliği ile karar vermiştir.

Adalet

Sakarya 1. İdare Mahkemesi satışı iptal edince CHP Milletvekili Engin Özkoç’un ‘Ferizli Belediyesi, mahkeme duvarına çarptı. Zorbalık hukukla aşıldı, deprem konutları satılmayacak’ sözlerini hatırlatan Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, “Konuyu normal karışılıyorum. Sevinmek ve üzülmenin tecrübe âleminde kaldı. Ben vekilimiz için duvara çarptı demeyeceğim. Yanlış bilgilendirildiğini kendisine izah etmiştim. Keşke söylediklerimize biraz güvenseydi bu duruma gelinmezdi. Yaptığımız itiraz neticesinde adalet yerini buldu” diye konuştu. 

23 Haziran 2017 , Cuma Bu haber toplam 544 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın