Günün Tarihi:17 Şubat 2019

 

 

Eğitim’den 720 mezun


Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2016-2017 Akademik Yılı mezuniyet töreni yapıldı. Tören sonunda 720 mezun olan öğrenci kep attı.

Mezuniyet töreni

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2016- 2017 Yılı Akademik Yılı mezuniyet töreni, Atatürk Stadı’nda yapıldı. Törene, Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Garnizon Komutanı Yzb. Deniz Kün, İlçe Emniyet Müdürü, İsmail Baş, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

2 bin 930 öğrenci

Program öncesi mezun olan 750 öğrenci geçiş töreni yaptı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Karahan yaptı. Karahan konuşmasında “ Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal’in 1924’te Muallimler Birliği Kongresi üyelerine yaptığı konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin refahını öğretmenlerin başarısına bağlayan sözlerinden hareketle, büyük bir titizlik, özveri ve gayretle yetiştirdiğimiz, akademik donanımın yanısıra insani değerleri kazandırmaya çalıştığımız, 10 lisans programında 2 bin 930 öğrencimizi, 6 adet doktora, 16 adet tezli yüksek lisans ve 5 adet tezsiz yüksek lisans programı ile yaklaşık 1200 öğrencimizi eğitmekteyiz” dedi.

 

Mezun ediyoruz

Karahan, “Bugün 720 öğrencimizi mezun ediyoruz. Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi olarak misyonumuz evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten, araştırmacı, katılımcı, paylaşımcı, özgün ve estetik değerlere sahip, çağdaş bir öğretim kültürü oluşturmak ve mesleki açıdan yetkin, toplumsal değerlere saygılı bireyler yetiştirmektir. Eğitim öğretim çalışmalarımızda öğretmen adaylarımızın önünde değil, daima arkalarında olmayı ilke edindik” diyerek, öğretmen adaylarına seslendi.

 

Ulvi bir sanattır

Prof. Dr. Firdevs Karahan “ Sevgili öğretmen adayları, mesleğe başladığınızda Sakarya Üniversitesi’nin toplam kalite anlayışını ön planda tutan, Dünyadaki gelişmelerin ışığında kendisini yenileyen dinamik ruhunu, bizleri farklı ortamlarda temsil edecek öğretmenlerimiz olarak paylaşacağınızdan kuşku duymuyorum. Öğretmek üzere yola koyulan cehalet savaşçıları olarak öğrenmekten asla vazgeçmeyeceğinize inancım tamdır. Unutmayınız ki öğretmenlik ulvi bir sanattır. Ülkemizi gerçek hedefe ulaştıracak yolda en büyük role sahip olan irfan ve bilim ordusunun değerli mensupları olan sizlere şimdiden başarılar diliyor, hepiniz ile gurur duyuyorum” dedi.

 

Öğrencilerimizi kutluyorum

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, mezun olan öğrencileri tebrik ederek, “Üniversiteler eğitim alanında ve araştırmalarda hızlı bir yükselme kaydetmektedirler. Bunda eğitim fakültemizin çok önemli bir rolü olmaktadır. Eğitim Fakültemizin öğretim üyelerinin ve kadrosunun, hem kendi fakültesindeki öğrencilerini iyi yetiştirmede, hem ilimizdeki mevcut öğretmenlerin niteliği konusundaki yaptığı çalışmalar, hem bilimsel çalışmalarda yaptığı projelerle örnek bir çalışma içerisindeler. Onları kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Aileleri ve mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

 

Fakülte birincisi

Konuşmaların ardından, Fakülte Birincisi Gamzenur Özüağ, bir konuşma yaptı. Programda, bölüm birincilerine plaketleri verildi.  Tören sonunda mezun olan öğrenciler, Fakülte birincisi GamzenurÖzüağ eşliğinde hep birlikte yemin ettiler. Yemin töreni sonrası mezun olan 720 öğrenci hep birlikte kep attı. 

 

4 Temmuz 2017 , Salı Bu haber toplam 831 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın