Günün Tarihi:18 Ekim 2019

‘Orkestra şefi gibi yöneteceğiz’


Sakarya Valiliği’ne atanmasının ardından dün görevine başlayan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Valilik kamu kurum ve kuruluşlarının koordinasyonunu sağlar. Orkestra şefi olarak inşallah iyi yöneteceğiz ve çatlak ses çıkmayacak” dedi.

Karşılama töreni

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan valiler kararnamesi ile Ordu Valiliği görevinden ilimize atanan Vali İrfan Balkanlıoğlu dün görevine başladı. Ordu’dan uçakla İstanbul’a geçen ve oradan da karayolu ile Sakarya’ya gelen Vali İrfan Balkanlıoğlu ve eşi Esma Balkanlıoğlu Valilik binası önünde törenle karşılandı.

 

Tek tek selamladı

Balkanlıoğlu için Valilik binası önünde gerçekleştirilen karşılama törenine İl Garnizon Komutanı Albay Sebahattin Kalkan, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Emin Dursun, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, vali yardımcıları, kaymakamlar, daire müdürleri, iş dünyası temsilcileri, oda başkanları, STK temsilcileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

 

Açıklama yaptı

Vali İrfan Balkanlıoğlu ve eşi Esma Balkanlıoğlu makam aracından indikten sonra kendilerini karşılamak için törene katılanlar ile tek tek selamlaştı. Vali Balkanlıoğlu kendisini karşılayanlarla görüşmesinin ardından tören mangasını selamladı. Selamlama merasiminin ardından makama geçen Vali İrfan Balkanlıoğlu ilk açıklamasını yaptı.

 

Tecrübeli idareciyim

Zamanın çok çabuk geçtiğini ve Ordu ilinde 3 sene görev yaptığını belirterek sözlerine başlayan Balkanlıoğlu, “Ordu’da görevimizi yürüttük ve önceki akşam veda ettik. Bugün de kısmet burada görevimize başladık. Daha önce, Afyon ve Bingöl Valiliği yaptım. Vali olmadan önce de en son Bağcılar Kaymakamlığı yaptım. Memleketin her yerinde 20 yıl boyunca kaymakamlık görevi de yürüttük, tecrübeli bir idareciyiz. Geldiğim Ordu Vilayeti Karadeniz özelliklerini taşıyan bir yer” dedi.

 

Faydalı olmak önemli

Sakarya ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Balkanlıoğlu, “Sakarya’da da Ordu’nun yarısı kadar da olsa fındık üretimi var. İstanbul’a ve büyük merkezlere yakın bir il ve sanayisi gelişmiş. Turizm ve tarım potansiyeli de gelişmiş bir il. Biz yaptığımız hizmetler ile insanların hayır duasını almak istiyoruz. Çünkü bu makamlarda kalacağımız süreler sınırlı. İnsanlara faydalı olmak önemli olan. Sakarya gibi güzel bir ile atanmaktan ve burada valilik yapmaktan dolayı memnunum” dedi.

 

Depremde geldim

Vali Balkanlıoğlu, “ Sakarya’yı çok fazla gezip görmedim ancak Sapanca’yı görmüştüm.  Sakarya’ya en son depremde gelmiştim. Çok büyük acılar yaşandı burada. Acılar geçmez ama biraz hafiflemiştir diye ümit ediyorum. Sakarya çok acılar çeken bir vilayet. O günkü yıkıntıları gördükten sonra bugün bir hayli toparlanmış çok şükür. Allah milletimize başka acılar göstermesin” ifadelerini kullandı.

 

Büyük potansiyel

Sakarya’nın turizm ve fındık potansiyelinin sorulması üzerine Vali Balkanlıoğlu, “Çalıştığımız her yerin artılarına ve eksilerine bakıyoruz. Ne yapabileceğimizi planlıyoruz. Ordu’ya gittiğimizde turizmden başka çıkar yol yoktu. Sadece fındığa dayalı bir ekonomi var. Mutlulukları bile fındığa göre yaşıyorlardı. Büyük turizm potansiyeli vardı bizler de tanıtımı için çalışmalar yaptık. Afyon Valisi iken de, termal suya yönelik çalışmalarımız olmuştu. Kalıcı bir hizmet yapmıştık orada da. Burada da incelemelerde bulunacağız. Neler yapabileceğimize bakacağız” dedi.

 

Devletin güler yüzü

Devlerin temsilcileri olduklarını ifade eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, “ Devletin güler yüzü olmak, vatandaşı kucaklamak, dertlerini dinlemek, sorunlar büyümeden çözmek de ana hedeflerimiz arasında. Eğitim ve sağlıkta da hedeflerimiz var. Bizi ilgilendirmeyen bir konu yok” dedi.

 

Rahatsız etmeden

Vali Balkanlıoğlu, “Sakarya gibi güzel bir ile atanmaktan ve burada valilik yapmaktan dolayı memnunum. Bizler devletin temsilcisiyiz vilayette. Sadece hükümetin değil devletinde temsilcisiyiz. Devletin güler yüzü olmak, vatandaşı kucaklamak, dertlerini dinlemek istiyoruz. Sorunlar büyümeden Ankara’yı rahatsız etmeden mahallinde çözmek ana hedefimiz” ifadelerini kullandı.

 

Çatlak ses çıkarmayız

Balkanlıoğlu son olarak, “Valilik genel koordinatör olduğu için her konu ile ilgileniyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarının koordinasyonunu da sağlar. İnşallah birlikte yürüteceğiz, orkestra şefi olarak inşallah iyi yöneteceğiz. Çatlak ses çıkarmayız inşallah öyle ümit ediyorum” dedi.

5 Temmuz 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 973 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU