Günün Tarihi:14 Aralık 2018

 

 

Üsküp'te konser verdiler


Karasu ilçesinde görev yapan öğretmenlerden oluşan“Öğretmenimin Dilinden Şarkılar Türk Sanat Müziği Topluluğu”müzik korosu Şef M.Tahir Gök yönetiminde 4. Konserini Üsküp'te verdi.

Üsküp şehrini seçme amaçlarını, Balkan topraklarında daha önce yaşayan ve gittikçe izlerini kaybeden Türk müzik kültürünü o topraklarda yeniden yaşatmak ve unutulmaya yüz tutmuş izleri yeniden yeşertmek olarak ifade eden müzik topluluğu üyeleri büyük ilgi gördü. Bu bağlamda Üsküp'e varış ile bu projenin başından beri en büyük destekçilerinden olan konser için tüm uzun zahmetli yolları beraber kat eden Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Dursun'la birlikte Türkiye Büyük Elçiliğini ziyaret ederek hediyelerini takdim ettiler. Sonrasında Üsküp topraklarında eski mimari kültürümüzün ürünü olan tarihi Kurşunlu Han'da duygu yüklü bir konser veren Karasu’lu sanat elçisi öğretmenlerimiz bu anlamlı etkinliğin ardından gururla ülkemize döndüler.

8 Temmuz 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 521 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın