Günün Tarihi:19 Mart 2019

AK vekillerden Trakya’da


Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) AK Parti’li 8 milletvekili, Meclisin tatil olmasından yararlanarak Batı Trakya ve Makedonya’ya bir gezi düzenledi.

Ziyaret

AK Partili İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop ve Yıldız Seferinoğlu, Ordu Milletvekili Oktay Çanak, Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, karayolu ile Yunanistan sınırları içerisinde bulunan Batı Trakya’da Gümülcine ve Makedonya’nın Üsküp kentini ziyaret etti. Makedonya Anayasa Mahkemesi üyesi Salih Murat’ın eşlik ettiği ziyaretlerde milletvekilleri burada Türk köylerine ziyaretlerde bulundu.

Duygusal anlar

İlk olarak Batı Trakya’da Gümülcine Türk Gençler Birliği’ni ziyaret eden milletvekilleri, burada gençlere Türk Bayrağı, Kur’an-ı Kerim ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük boy resimlerini hediye etti. Daha sonra İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’yi ziyaret eden milletvekilleri buradan Makedonya’nın Üsküp kentine geçerek bir Türk köyüne misafir oldu. Köyde yaşayanların tamamen Anadolu geleneklerine özgü nitelikte giyim ve sosyal hayatını gözlemleyen milletvekilleri zaman zaman duygusal anlar yaşadı.

8 Temmuz 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 561 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın