Günün Tarihi:22 Ağustos 2019

Demokrasinin yılmaz bekçileri


Türk Milletinin ve Sakaryalı vatandaşların tarih yazdığı 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü sebebi ile bir hafta sürecek olan Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü etkinlikleri dün başladı. Sakaryalı vatandaşlar gece demokrasi nöbeti tuttular.

Milli beraberlik

15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca gerçekleştirilmek istenen hain darbe teşebbüsünün yıl dönümünde ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü’ etkinlikleri düzenleniyor. Önceki gün başlayan etkinlikler kapsamında Demokrasi meydanında ‘Demokrasi Nöbeti’ tutuldu.

 

Kuran’ı kerim tilaveti

Demokrasi nöbetine Valiİrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Ayhan Sefer Üstün, Mustafa İsen ve Ali İhsan Yavuz, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, SAÜRektörü Muzaffer Elmas, belediye başkanları, daire müdürleri, STK temsilcileri, oda başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Mehteran takımının gösterimi ile başlayan program Kuran-ı Kerim okunmasıyla devam etti. Program mehteran gösterisi ile başlarken, hemen ardından İhsaniye Cami İmam Hatibi Suat Tekelioğlu tarafından Kuran-ı Kerim tilavet edildi.

 

Millet olarak direndik

Kuran’ı kerim tilavetinin ardından kürsüye çıkarak vatandaşları selamlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Bizler var gücümüzle çalışırken birde baktık ki içimizde yuvalanmış hainler memleketimi bölmek, seçilmiş hükümetimizi devirmek ve ülkemizi satmak için harekete geçtiler. Ama Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Sakarya’da da hemşerilerimiz bu hainlere geçit vermedi. Bu meydanda tam bir ay beraberce bu alçaklara ülkemizi satmaya çalışan bu hainlere karşı beraberce direndik. Bir yıldır millet olarak, Sakarya olarak ayaktayız” dedi.

 

Dim dik ayaktayız

Toçoğlu, “ Bu ülkemizi bölmeye çalışan hainler alçaklar nerede? Kimisi Amerika’da, Almanya’da veya Avrupa’da ihanetlerine devam ederken, kimisi de yaptıklarını hesabını vermekle meşgul. İşte millet olarak geçit vermediğimiz bu hain darbe girişimine karşı onun yıl dönümünde tekrar dimdik ayakta olduğumuzu ve ülkemizi ve milletimize, seçilmişlerimize yapılacak en küçük bir harekette herkesin karşısında dik duracağımızı bir kez daha gösteriyoruz. İnşallah beş gün boyunca etkinliklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

 

Sakarya ayaktaydı

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç ise, “ 15 Temmuz’un yıl dönümü sebebi ile bir aradayız. Bir yıl evvel bütün Sakarya ayaktaydı. Kimimiz emniyet müdürlüğüne, kimimiz Askeriyeye kimimiz de valiliğe gittik. Bu meydanda 28 gün nöbet tutuldu. Biz bu millete ne kadar hizmet etsek azdır. Bugün tekrar beraberiz. Allah sizin sevginize, emeğinize, heyecanınıza bizleri layık etsin inşallah” dedi.

 

Destan yazıldı

AK Parti MKYK Üyesi ve Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu ise, “ O kâbus gecesinden sonra bu meydanın her köşesi o kadar güzel sahnelere tanıklık etti ki, bu meydanda milli irade nöbetleri tutuldu ve istiklalimize sahip çıktık. Kahraman milletimiz istiklalini hain ellere bırakmadı. Aziz milletin evlatları tankların tepesine çıkarak mermilere göğüslerini siper ettiler. 15 Temmuz asla unutulmayacak” şeklinde konuştu.

 

 

Kaçacak delik aradılar

Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Sakarya gibi güzel bir vilayette çalışacak olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Ordu’da buradaki kadar büyük sıkıntılar yaşamadık. Göğsünü mermilere siper eden Sakaryalılar önünde saygı ile eğiliyorum. Bunların hesaplayamadığı bir şey vardı. Sayın cumhurbaşkanımızın, başkomutanımızın cesareti ve milletimizin basireti. Zannettiler ki tankla, topla, silahla bu milletin önüne geçersek herkes kaçacak delik arar bizde rahatlıkla milli iradesini alaşağı ederek gasp ederiz sandılar. Ama Allah’ın başka planı vardı ve milletimize büyük bir cesaret verdi. Tankların önüne yattılar ve hepsi kaçacak delik aradı. Kaçamadılar ve laik oldukları yere gittiler” dedi.

 

Canımız feda

Vali Balkanlıoğlu, “ Bu milletin 40 yılını çaldı bu insanlar. İnsanlarımızın beyinlerini yıkadılar. Milletin içindeki bu hainler layık oldukları yerlere gidecekler. Millet olarak evlerimize çekildik ancak gerektiğinde ülkemiz için canımızı feda etmeye her zaman hazırız. Sakarya gibi güzel bir ilimizin kalkınması ve gelişmesi için çalışacağız” ifadelerini kullandı. Vali Balkanlıoğlu’nun konuşmasının ardından 15 Temmuz gazileri sahneye çıkarak vatandaşları selamladı. Ardından ise İbrahim Sadri şiir dinletisi ile vatandaşlara keyifli dakikalar yaşattı. 

13 Temmuz 2017 , Perşembe Bu haber toplam 663 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama