Günün Tarihi:20 Temmuz 2018

 

 

Gençler tezhiple tanışıyor


Büyükşehir Belediyesi’nin gençler için düzenlediği Genç Atölye’de dersler devam ediyor. Gençler Tezhip Sanatının güzelliklerini Genç Atölye farkıyla deneyimleyerek öğreniyor.

Eğitimlere devam

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Başkanlığı tarafından düzenlenen Genç Atölye’de eğitimler devam ediyor. Lise öğrencilerinin teorik ve pratik içerikli eğitim aldıkları dersler 10 farklı branşta öğrencilerle buluşuyor. Genç Atölye Tezhip Eğitmeni Betül Esginus, “Amacımız tezhip sanatını gençlere sevdirmek ve ömür boyu tezhiple hemhal olmalarını sağlamaktır” diye belirtti.

Eser

Genç Atölye Tezhip dersinin işlenişi ile ilgili bilgiler veren Betül Esginus, “Çocuklarımız bu atölyede geleneksel sanatların vazgeçilmez dalı olan tezhip sanatıyla tanışacaklar. Tezhip detaylı ve zor bir sanat dalıdır fakat 6 haftalık bu Genç Atölye eğitim sürecimizde tezhipteki çiçekleri ve desenleri yüzeysel de olsa tanıyacaklar. Eğitim sonunda her bir öğrencinin kişisel eserinin olmasını planlıyoruz. Umarız eserlerini her baktıklarında Büyükşehir Genç Atölye’yi ve bizleri hatırlarlar” dedi.

14 Temmuz 2017 , Cuma Bu haber toplam 460 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ