Günün Tarihi:21 Ocak 2019

 

 

“Sıradan bir top değil”


Taraklı’da, bir dönem Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Parkı’nda sergilenen atıl halde duran tarihi top bakımı yapılarak yetkililer tarafından meydanda Atatürk büstü önüne konularak sergilenmeye başlandı.

Yeniden meydanda

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan meydan sonrasında, Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Parkı’nda ki yerinden alınarak Belediye binası civarına bırakılan tarihi top yeniden meydanda sergileniyor. Vatandaşlar Ramazan topu olarak ta kullanılan “Kumru” isimli top'un mutlaka bakımı yapılarak sergilenmesi gerektiğini belirten vatandaşlar “Bu top, Kurtuluş Savaşında göstermiş olduğu üstün mücadelenin nişanesi olarak M. Kemal Atatürk tarafından hediye edilmiştir. Sıradan bir top değildir” şeklinde konuştular.

Tepki

Vatandaşlar “ Parkımızda yer alan top şimdi neden meydan yerine belediye binası civarına bırakılıyor. Yağmur çamur içinde kalıyor. Sakarya’nın adeta geçmişten geleceğe kültürel mirasını aktaran Taraklı ’ya bu hiç yakışmıyor. İlçemize yerli ve yabancı turistler geldiğinde bize soruyorlar cevap veremiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirmişlerdi.

16 Temmuz 2017 , Pazar Bu haber toplam 553 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın