Günün Tarihi:23 Mart 2019

Gülbahçe’de yaz heyecanı


İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Sakarya Şubesi, bu yılda erkek ve kızlara yönelik Yaz Kur’an Kursları açmaya devam ediyor. Yeni bir eğitim anlayışı benimseyen İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şubesi Yaz Kur’an Kursları açtı.

28 Temmuz’da son

İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şubesinde açılan 2017 yılı Yaz Kur’an Kursu, 385 öğrencinin  yoğun katılımıyla başladı. Kursta; öğrencilerin eğitim ihtiyaçları, eğitimin süresi, öğrenci velilerinin tatil programları, eğitimin etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi gibi etkenler dikkate alınarak eğitim veriliyor. 14 Haziran'da başlayıp, 28 Temmuz Cuma gününe kadar devam edecek olan Yaz Kur’an Kursu sabah 09:00 itibari ile başlayıp 16:30'da tamamlanıyor.

 

Kur’an gölgesinde

İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şube Başkanı Dr. Vahdettin Aktaş; “Yaz dönemi, çocuklarımız ile tatil şartlarında Kursumuzda devam edecek. Bu yaz çocuklarımız Kur’an gölgesinde oyunlarını oynasınlar, cemiyetimizin içinde koşsunlar, havasını teneffüs etsinler, Bay ve bayan hocalarımız, çocuklarımıza rehberlik edecekler. Bu yılda geçen yıl olduğu gibi yarışmalarla kurslarımızı özendireceğiz” dedi.  

 

İslamın esasları

Akta, “Kur’an okuma ve Dini Bilgiler yarışmaları düzenleyeceğiz. Ayrıca kurslarımızda sportif yarışmalar; yüzme, futbol, basketbol yapılmaktadır. Biz bu ülkede yaşayan, Müslüman toplumunun da evlatlarının da ebetteki dinlerini doğru bir şekilde öğrenmeleri için gereken imkânları sağlayacağız. Evlatlarımız namaz surelerini, namaz dualarını, İslam’ın ve imanın esaslarını öğrenecekler. İbadetlerle ilgili meseleleri öğrenecekler. Meselemiz ve gayemiz imanlı, ahlaklı, edepli sağlıklı bir nesil yetişmesine katkıda bulunmaktır. ” dedi.

 

Çocuklar Piknik’te

2017 Eğitim Yılı Gül Bahçe Yaz Etkinliği kapsamında dün gerçekleşen Piknik etkinliğinde keyifli bir gün geçiren öğrenciler, yeni döneme motivasyonları yüksek olarak hazırlanıyorlar. Öğretmenleriyle birlikte çeşitli oyunlar da oynayan öğrenciler, doğayla iç içe olmayı çok sevdiklerini ve bu tür etkinliklerde rahatladıklarını ifade ettiler. 

20 Temmuz 2017 , Perşembe Bu haber toplam 692 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın