Günün Tarihi:16 Haziran 2019

‘Asıl düşmanları unuttuk’


Sakarya Adalet ve Özgürlükler Platformu, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerine tepki gösterdi.

Müslümanlara zulüm

Adapazarı Kültür Merkezi önünde toplanan platform üyeleri, "Barış, kardeşlik ve adalet için kendine değil, herkese Müslüman", "Siyonist işgale son, Filistin'e özgürlük" ve "Siyonizm yenilecek, direniş kazanacak" yazılı dövizler taşıyarak, İsrail aleyhine slogan attı. Grup adına açıklama yapan Ali Güler, siyonistlerin, Mescid-i Aksa'ya yönelik operasyonlarıyla Kudüs Müslümanlarına zulmettiğini söyledi. Müslümanların Filistin'den çıkarılması ve Filistin'in bir Yahudi yurdu haline getirilmesi için her türlü gayretin gösterildiğine işaret eden Güler, "Kudüs'ün, Gazze'nin, Batı Şeria'nın, tüm Filistin'in evlatları siyonistlere karşı bütün güçleriyle direniyorlar” dedi.

Barış sağlanmalı

Güler, Müslümanların birbirine düşürüldüklerini ve Filistin davasını unuttuklarını savunarak, “Afganistan'da, Irak'ta, Suriye'de, Libya'da, Yemen'de iç savaşlarla birbirimizi boğazlıyoruz. Asıl düşmanları unuttuk. Amerika ve İsrail'in bölgemizdeki tuzaklarına düştük. Mezhebi ve etnik ayrışma hastalığına düçar olduk. Tam bir kaos halini yaşıyoruz. Artık silkinmemiz gerekiyor. Vahdeti sağlamalıyız. Bölgemizdeki iç savaşı barışçıl müzakerelerle sonlandırıp, tüm enerjimizi Amerika ve İsrail'in bölgemizden kovulmasına harcamak zorundayız. Filistin sorununu tekrar ümmet için merkezi bir konuma oturtmalıyız” ifadelerini kullandı.

24 Temmuz 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 431 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama