Günün Tarihi:18 Haziran 2018

 

 

12 okul tekli eğitime geçiyor!


İlimizde ikili (sabahçı-öğlenci) eğitim veren 12 okul yeni eğitim-öğretim sezonunda tekli eğitim sistemine geçiyor. Hazırlıkların tamamladığı okullarda yeni sistem için son düzenlemeler yapılıyor.

Komisyon kurulmuştu

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Şubat ayında göreve başlar başlamaz ilk hedef olarak bakanlığın tekli eğitim sistemi çalışmalarına ilimizde hemen geçiş yapacaklarını açıklamıştı. Bu kapsamda oluşturulan komisyon hemen çalışmalara başlamış ve ikili eğitim veren okullar mercek altına alınmıştı. Birçok okul için yeni düzenlemeler yapılması ve bazı okulların taşınması planlanmıştı.

 

Gün boyu eğitim

Yapılan çalışmalarda ilk olarak il genelinde sabahçı öğlenci olarak eğitim veren 12 okulun tekli eğitim sistemi, yani sabah 09.00 ile 17.00 arasında eğitim modeline geçilmesi kararlaştırıldı. Bu okullarda yeni eğitim döneminde öğrenciler, tekli eğitim sistemi yani, gün boyu eğitim alacaklar. İlimizdeki diğer okulların ise 2019 yılının sonuna kadar tekli eğitim modeline geçecek.

 

Okullar taşınacak

Tekli eğitime geçecek bu okulların bazıları en yakın okula taşınacak, bazıları yeni okul binalarına taşınacak. Bazı okulların binalarda ise fiziki yetersizlik nedeniyle başlatılan çalışmaların Ağustos ayı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Taşınan okullarda ise velilere yönlendirme hizmeti de sunulacağı öğrenildi.

Gazetemizin ulaştığı bilgiler göre yeni eğitim-öğretim sezonunda tekli eğitime geçecek 12 okul şöyle; 

Adapazarı ilçesinden

Mehmet Nuri İlkokulu

Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu

21 Haziran İlkokulu

Mustafa Kemal paşa İlkokulu

Vali Mustafa Uygur Ortaokulu

Şirinevler Ortaokulu

TOKİ İlkokulu

Güneşler Köprübaşı ilkokulu

Yenimahalle İlkokulu

Karaosman İlkokulu

 

Karasu ilçesinden

Karasu ilkokulu

Yalı İlkokulu

 

24 Temmuz 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 3314 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ