Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

Longoz’da el emeği çarşısı


Karasu Belediyesi ve Karasu Kaymakamlığı öncülüğünde Acarlar Longozu’nda kurulan el emeği göz nuru ürünler pazarı açılışı yapıldı.

El emeği ürünler

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ve Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam Dünyaca ünlü Acarlar Longozu’nda sosyal sorumluluk projesinin satış stantlarının açılışları katıldılar. Acarlar longozunda kurulan çarşıda, el emeği göz nuru eserler olarak hazırlandı. Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı (KARGEM) bağlı ve halk Eğitim Merkezi olarak, Acarlar Longozu’nda faaliyete geçen “El Emeği Göz Nuru Ürünleri Pazarı” ile bayanlar el emeği ürünlerinin sergi ve satışını yaparak aile bütçelerine katkıda bulunacaklar.

Bütçeye katkı

Bayanlar kursta yaptıkları sanatsal çalışmaları, geleneksel el işi ürünleri ve hediyelik eşya gibi birçok ürünü Acarlar Longozu’nda sergileme ve satışa sunma imkânı buldu. Acarlar Longozu’nda bayanlara özel bir çarşının kurulduğunu ifade eden Kaymakam Şafak Gürçam, “Bayanlarımızın sosyal ve ekonomik hayata katılımını daha çok sağlamak için böyle bir proje düşündük. Bu proje sayesinde kadınlarımız el emeği göz nuru ürünlerini değerlendirerek kazanca çeviriyor ve böylece aile bütçesine katkıda bulunuyorlar” dedi.

Kadınlara öncelik

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Buradaki kadınlarımızın ve öğrencilerimizin çok büyük emeklerle yaptığı sanat eserlerinin, bir şekilde ekonomiye katılması, ekonomik değer kazanılması için bir şeyler yapıldı” dedi. İspiroğlu, Karasu Belediyesinin hanımlara ayrı bir öncelik verdiğini belirterek bu bağlamda belediye bünyesinde sadece hanımlara hizmet verecek, (KARGEM)’i kurduklarını ifade etti.

Güzel gelişmeler

Karasu’da gerek genel ve gerekse hanımlara yönelik yürütülen projeler ve çalışmaların meyvesini aldıklarını ve kadınlarımızın el emekleriyle ürettikleri ürünlerin satışında her zaman belediye olarak yanlarında olduğunu ifade etti. İspiroğlu, Göreceksiniz önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Karasu’da her alanda çok güzel gelişmeler olacak. Ben kursiyerlerimize, eğitim veren hocalarımıza ve idarecilerimize bu açılışta katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

24 Temmuz 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 450 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın