Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

Taraklı’da “Yalaza” dizisine start verildi


Ünlü yönetmen Osman Sınav tarafından tamamı Taraklı’da çekilecek ve TRT1’de yayınlanacak olan “Yalaza” dizisinin çekimleri Taraklı’da başladı.

Oyuncular

Hasan Kaçan, Kadir Çöpdemir, Sinan Albayrak, İpek Tuzcuoğlu, Didem Balçin, Zeynep Gümez başta olmak üzere çok sayıda ünlü oyuncunun rol alacağı “Yalaza” adlı dizinin çekimi Taraklı da Yusufbey Mahallesi’ndeki 7 asırlık Çınar’ın altında start aldı. Sakarya AK Parti Milletvekili Mustafa İsen TRT 1’de yayınlanacak olan “Yalaza” dizisinin setini ziyaret etti.

Büyük katkı

Yusufbey Mahallesi’nde tarihi çınar altında kurulan seti ziyaret eden İsen yönetmen Osman Sınav ve yapımcı firma yetkililerinden bilgi aldı. İsen , “Yaklaşık 8 yıl önce Osman Sınav ve ekibinin eşlik ettiği bir gezi gerçekleştirmiştik. ”Yalaza Taraklı’nın önemli bir kültürüdür. ”Yalaza” dizi projesinin ilk günden bu yana destekçisi olmaktan mutluluk duyuyorum. Dizi ekranlarda yayınlanmaya başladığında hem Taraklı’nın hem Sakarya’nın tanıtımına büyük katkı sağlayacak.

Başarılar

Yönetmen Osman Sınav’da Taraklı’ da dizi çekmekten mutlu olduğunu ifade ederek insanlarımızı mutlu edecek eser gerçekleştireceğiz. Bizi her zaman destekleyen Mustafa İsen’e ve herkese teşekkür ediyoruz ” dedi. Milletvekili İsen ile beraber dizi setini ziyaret eden Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman’ da “Dizi Taraklı’ ya çok büyük katkı sağlayacak. Çekimlerde ekibe başarılar diliyorum. Çekimler süresince Taraklı Belediyesi olarak her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

24 Temmuz 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 724 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın