Günün Tarihi:19 Şubat 2019

Karaçay Deresi yenileniyor


Geyve’de sel felaketinin yaşandığı zamanda Karaçay Deresi zarar görmüştü. Zarar gören Karaçay Deresi, Sakarya Nehrine döküldüğü yerden Burhaniye (köyü) mahallesi tekzip bendine kadar ıslah ediliyor. Islah çalışmasının yapıldığı bölge aynı zamanda yürüyüş

Islah çalışması

Geyve’de dereler bir bir ıslah ediliyor. Geyve Belediyesinin girişimleriyle DSİ tarafından yatırım planına alınan Karaçay Deresi’nde 9 kilometrelik bölüm ıslah edilecek. Dere yatağının genişletildiği proje sayesinde 3 yıl önce yaşanan felaketlerin tekrarlanmaması hedefleniyor. Karaçay’ın Sakarya Nehri ile buluştuğu noktadan itibaren başlayıp Burhaniye (köyü) mahallesi tekzip bendine kadar olan alanda yapılacak ıslah çalışmasında dere alanı ilçe merkezinde 21 metreye kadar genişletilecek. Proje sonrasında dere kenarında yürüyüş yolları ve oturma alanları oluşturulacak.

Yeni mekan

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, “Dere ile nehrin buluştuğu noktadan itibaren 9 kilometrelik bir alanda ıslah çalışması yapılacak. Derenin ilçe merkezinde geçen kısımlarında dere yatağı genişletilecek. Islah çalışmasıyla birlikte nehirden itibaren yeni yürüyüş yolları ve oturma alanları oluşturacağız. Karaçay projesi sadece bir ıslah değil aynı zamanda yeni bir mekan olacak” dedi.

Teşekkür

Projenin hayata geçirilmesinde Ak Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli ile Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun büyük emekleri olduğunu belirten Başkan Kaya “İlçemiz için çok önemli projeye katkı veren büyüklerime teşekkür ediyorum. DSİ’nin özel hazırladığı bir projeyle ıslah gerçekleştiriliyor. Islah projemizde çalışmalar başladı. Geyve’mize hayırlı olsun” dedi.

26 Temmuz 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 497 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın