Günün Tarihi:19 Eylül 2019

Küçük bülbülleri şakımayı öğreniyor


Adapazarı İlçe Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen ‘Cami ve Çocuk Buluşması’ programı gerçekleşti.

En güzel şekilde
Adapazarı sınırları içerisinde bulunan Tozlu Camisinde düzenlenen etkinliğe, 12 camiden yaklaşık 600 öğrenci katıldı. Program Kuran'ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra bir konuşma yapan Sakarya İl Müftü Vekili Nejdet Arman, “Sakarya'da 40 bine yakın çocuğun camilerde eğitim gördü. Eğitimler 18 Ağustos'ta tamamlanmış olacak. Çocuklarımız, Allah'ın bize vergisidir, onlar bizim gül bahçelerimizdir. Anne babalar olarak onları en güzel şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Çocuklarımızı vatana, millete bağlı bireyler olarak yetiştirmemiz gerekiyor. Katılan herkese teşekkür ediyor, programımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
 

Yedi kısım insan

Arman, "Sizlere, Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in bir hadisinin sadece bir bölümünü hatırlatmak istiyorum. Efendimiz, mahşer gününde herkesin, bugünkü sıcaklardan daha şiddetli sıcakların olduğu bir ortamda, insanların gölge arayacakları bir günde, arşın gölgesinde gölgelenecek yedi kısım insandan bahsetmiştir. Onlardan bir tanesi, camilere gelip giden, cami cemaati olarak camide büyüyen gençler olduğunu haber veriyor bizlere. Camilerde ve Kur’an kurslarında almış olduğunuz bilgileri evlerinize gittiğinizde hem anne babalarınıza hem de dede ve ninelerinize anlatın" diye konuştu.

 

Bilgi yarışmaları

Programda vaaz öğrenciler tarafından verildi, hutbe okundu, şiir dinletisi yapıldı. Daha sonra dua edilen etkinlik, bilgi yarışmasıyla sona erdi. Çocukların cıvıl cıvıl sesleriyle inleyen Tozlu Cami’de yaşana görüntüler izlenmeye değerdi. Oyanlar oynayan çocuklar eğlenerek öğrenmenin tadını çıkardılar. Hocalarının eşliğinde öğrenen minikler hem heyecanlıydı, hem de Kur’an öğrenmenin mutluluğunu yaşadı. 

26 Temmuz 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 703 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU