Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

Vali’nin 3 önceliği!


Sakarya’nın yeni Valisi İrfan Balkanlıoğlu, ilimizin öncelikli sorunları ile ilgili YENİGÜN’e açıklamalarda bulundu.

Bin yataklı hastane

Vali Balkanlıoğlu, bir süredir Sakarya’ya yapılması gündemde olan yatak kapasitesi konusuna çözüm getirecek bin yataklı hastane konusunda, yerin tam olarak netleşmesinin sorunun çözümüne büyük katkı sağlayacağının altını çizdi.

2. üniversite

Sakarya Üniversitesi’nin öğrenci sayısının yüz bine yaklaşmasının ilimizde 2. bir Devlet Üniversitesi kurulması gerektiğinin göstergesi olduğunu belirten Balkanlıoğlu, “Bu konuda Sakarya Milletvekilimiz Sayın Mustafa İsen’in ciddi çalışmaları olmasından son derece umutluyum” dedi.

Karasu Demiryolu

Sakarya’nın yeni Valisi Balkanlıoğlu, Karasu Demiryolu’nun önemine de dikkat çekerek, “Demiryolu tamamlandığında, Karasu Limanı ve Karasu ilçemiz büyük bir hareketlilik kazanacaktır” diye konuştu.

İhtiyatlı

Vali Balkanlıoğlu’nu Sakarya’da ilk göreve başladığı günlerde, ulusal medyada hak etmediği iki yakıştırma ile karşılaşması kendisini üzmüş. Üzmekten ziyade artık ihtiyatlı olma kararı almasına da neden olmuş. 

28 Temmuz 2017 , Cuma Bu haber toplam 660 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama