Günün Tarihi:18 Mart 2019

Çalışma saatleri artıyor


Sakarya Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun başkanlığında, tüm iş makinaları operatörlerine iş makinalarının kullanımı ve çalışma saatleri hakkında toplantı yapıldı. Toplantıda operatör olan iş makinalarında aylık çalışma saatlerinin 180 saat civarında olması

Toplantı

Sakarya Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun başkanlığında,  Bölge Müdür Yardımcısı Adil Şencan, Makine ve İkmal Şube Müdürü Yüksel Şavak, Adapazarı Orman İşletme Müdürü Özlem Cevahirci ile Şube Mühendislerinin katılımı ile Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda tüm iş makinaları operatörlerine iş makinalarının kullanımı ve çalışma saatleri hakkında toplantı yapıldı.

En az çalışan

Bölge Müdürü Okan Kurşun, Haziran ayı içinde diğer Bölge Müdürlükleri arasında en az makine çalıştırma saati olan, üç bölge müdürlüğünden birisinin Sakarya olduğunu, ifade edip bunun sebepleri ve alınması gereken tedbirler konusunda önce operatörlere daha sonra da ilgililere söz hakkı verdi. Yapılan değerlendirme sonucu iş makinalarının çalışma saatlerinin artırılıp daha verimli kullanılması kararlaştırıldı.

Emir

Bu amaçla İşletme Müdürlüklerinde bizzat işletme müdürleri tarafından şeflikler bazında çalışma yeri ve saatleri konusunda organizasyonların doğru bir şekilde işlerin birleştirilerek yapılmasını,  uygun işe uygun makinanın kullanılmasını, bakımların zamanında yapılarak tamir sırasında geçen sürenin asgariye indirilip operatörlerin iş makinaları tamirde iken makine başında bulunmasını talimat vererek konu hakkında işletmelere 14.07.2017 tarihli ve 1492169 sayılı yazılı emir verildiğini ifade etti.

Yeni sezon

İş makinası çalıştıran işletmelerde lojistik işler ve operatörlerin iş başı yapma saatleri İlgili Müdür Yardımcı ve İşletme Şefi ile müşterek olarak takip edilmesi gerektiğini ifade edip, çift operatör olan iş makinalarında aylık çalışma saatlerinin 180 saat civarında olması gerektiğini söyleyip, operatörlere kazasız bir iş sezonu dileklerini iletti.

29 Temmuz 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 505 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın