Günün Tarihi:25 Eylül 2018

 

 

Sakaryalı’ya çok gördüler!


Milli Tren yapımına yönelik yatırımlarını sürdüren TÜVASAŞ’a 8 ayrı branşta alınacak 40 işçi için, ‘Sakarya’da oturma şartı’ istenmeyince, mülakata çağırılan 202 kişi arasında sadece 29 Sakaryalı yer alabildi.

Daha önce şarttı

TÜVASAŞ’a daha önce yapılan işçi alımlarında ‘Sakarya’da oturma şartı’ arandığı için Sakaryalılar iş sahili olabiliyordu. Son sınavda ise böyle bir şart aranmayınca, Van, Batman, Bingöl, Adana, Mersin, Kırşehir, Bayburt ve Yozgat gibi bir çok farklı ilden kişiler mülakat için TÜVASAŞ’a çağırıldı.

8 ayrı branşta

Milli Tren için hazırlık yapılan TÜVASAŞ’a 6 elektrik teknikeri, 2 elektrik teknisyeni, 9 kaynakçı, 12 motor teknisyeni, 3 makine teknoloji teknisyeni, 3 motor test operatörü, 3 raylı sistemler makine teknisyeni, 2 iklimlendirme ve klima teknikeri olmak üzere 8 ayrı branşta 40 işçi alınacak.

Mülakata çağırıldılar

İş-Kur her branş için alınacak işçi sayısının 3 katı KPSS ve 3 katıda öncelikli alınacak kişileri belirledi. Bu kişilerin 5 iş günü içinde TÜVASAŞ’a gerekli belgelerle başvuru yapmaları istendi. İş-Kur’a asılan listeleri gören Sakaryalı işsizler bu duruma tepki göstererek, “Kendi ilimizdeki fabrikaya alınmıyoruz. Bu olacak gibi değil. Başka illerde bizim müracaatlarımızı bile kabul etmiyorlar. Sakaryalı7ya kendi memleketinde üvey evlat muamelesi olur mu?” dediler. 

29 Temmuz 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 1014 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın