Günün Tarihi:24 Eylül 2018

 

 

Yanık’ta şenlik var


Sapanca ilçesinde 8. Geleneksel Yanık Köyü Yaz Şenliği düzenlendi.

102 stant

Çağdaş Yanık Mahallesi Kültür ve Geliştirme, Tanıtma ve Koruma Derneği tarafından düzenlenen şenlik köy meydanında tertiplendi. Çeşitli el sanatları ve yöresel ürünlerin sergilendiği ve satışının yapıldığı şenlikte, 102 stant yer aldı.

Kültürel değer

Şenliğin ortak amcanın Yanık'ın ve Sapanca'nın tanıtımı olduğunu belirten Dernek Başkanı Güven Senal Kezer, "İnsanların bir arada olması, paylaşımlarda bulunması, kültürel değerlerin yeni nesillere aktarılması ve birlik beraberlik ruhunun sağlanması için çaba sarf ediyoruz" dedi. Festivale gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade eden Kezer, etkinliğin iki gün devam edeceğini belirtti.

Yükselen grafik

Kezer, şunları kaydetti: "Her geçen yıl yükselen bir grafiğimiz var. Katılımcılarımız da ziyaretçilerimiz de memnun. Onlar mutlu olunca bizler de işimizi iyi yaptığımızı anlıyoruz. Ben buradan dernek üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Her sene olduğu gibi mahallemizin 2 standı var. Geçen yıl bu standımızdan elde edilen gelir ve derneğimizin katkılarıyla mahallemizdeki 27 gencimizi Kapadokya'ya gönderdik. Bu seneki gelirle de orta yaş grubuna günübirlik gezi düzenlemeyi planlıyoruz."

1 Ağustos 2017 , Salı Bu haber toplam 442 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın