Günün Tarihi:24 Mayıs 2019

Kalıcı eser çalışmaları


Pamukova Belediyesi Asrın Projesi diye adlandırdığı kalıcı projeler çalışmalarını hızla sürdürüyor. Projeler kapsamında 3’ncü etap yıkım çalışmalarına başladı.

Proje

Pamukova Belediyesi, Okullar, Kültür Merkezi, Doğalgaz, Türk Hamamı, Sıcak Asfalt, Kilitli Taş Parke, İçme Suyu Şebekesi, Kanalizasyon Şebekesi, Yağmur Suyu Hattı, Kentpark, Gölpark, Esentepepark Sosyal Tesisleri ve 50’ye yakın irili ufaklı park ve bahçeden sonra şimdilerde 8 bin metrekare alan üzerinde Çarşı Merkez Camii, Belediye Hizmet Binası, Kapalı Otopark, Tarihi Selçuklu-Osmanlı Kültür Evi ve Kent Meydanını barındıran devasa bir projeye imza atıyor.

Kalıcı eserler

Geçtiğimiz günlerde istimlâk işlemleri tamamlanan yerlerde yıkım çalışmalarını gerçekleştiren Pamukova Belediyesi anlaşması tamamlanan yerlerde 3.Etap yıkım çalışmalarına başladı. Yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, “Önce Cenab-ı Allah’ın izni, Pamukovalı hemşerilerimizin ve köylülerimizin güveni ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’ nun desteği ile ilçemize kalıcı eserler bırakmaya gayret ediyoruz.”

En iyi hizmet

Keser, “ Bugün 3.etap yıkım çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz Asrın Projesi de bunlardan bir tanesidir. Rabbime şükürler olsun ki adım adım sona yaklaştığımız yıkım çalışmalarımız sonrasında çok yakında Bismillah deyip temel atma noktasına geleceğiz. Bu amaçla aynı anda 5 farklı projeyi bir arada tasarlayıp, şehir ve insan dokusuna hitap edecek güzel bir mimari yapı oluşturmak için, her şeyi en ince ayrıntısına kadar hesap ederek, büyük bir titizlik ve özveri içerisinde yoğun bir mesai harcamaktayız. Gelecek nesillere bırakacağımız en büyük eserler arasında anılacak olan Asrın Projesinde bütün gayretimiz halkımıza hak ettiği hizmeti en iyi şekilde sunmak yönündedir” dedi. 

2 Ağustos 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 425 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama