Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

Acar’dan vatandaşlara çağrı


Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Kızılay'a kan bağışında bulundu. 15 Temmuz Zafer Meydanı'nda konuşlandırılan Kızılay'a ait kan verme merkezine giderek bir ünite kan bağışlayan Belediye Başkanı Acar, vatandaşlara da kan bağışı çağrısı yaptı.

Faydaları

Kan bağışı yapmanın iki türlü yararının olduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Acar, “Belirli zaman aralıklarında kan bağışı yapmanın, kişinin sağlığı açısından faydalı olduğu her fırsatta uzmanlar tarafından dile getiriliyor. İkinci ve en önemli faydası ise verilen her ünite kanın bir can kurtarabiliyor olmasıdır” dedi.

Farkındalık

Türk Kızılay'ına ait kan bağışı araçları ve ekipleri yılın belirli zamanlarında Kocaali'ye gelerek kan bağışı kampanyası yaptığını anımsatan Başkan Acar, “Buradaki görevlilerden aldığımız bilgiye göre Kocaali’ de hemşerilerimiz kan bağışı konusunda duyarlı. Ancak biz bu konuda daha çok farkındalık oluşturarak, kan bağışında bulunan Kocaalili hemşerilerimizin sayısının artmasını istiyor ve umut ediyoruz” dedi.

4 Ağustos 2017 , Cuma Bu haber toplam 384 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın